SEO Fiyat Hesaplama

WordPress SEO eklentileri

WordPress SEO eklentileri kullanarak wordpress alt yapısındaki sitelerinizin SEO ayarlarını hızlı bir şekilde kusursuz olarak yapılandırabilirsiniz.
Siz bloğunuzda ne kadar kaliteli  ve özgün yazılar yazıyor olursanız olun sağlam bir SEO alt yapınız olmadan beklediğiniz sıraları yakalamanız oldukça zordur aşağıda vereceğim WordPress SEO Eklentileri ile daha iyi bir performans sergileyebilirsiniz.

Önerdiğimiz WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO by Yoast

Yoast
Birçok wordpress eklentisinde karşılaşabileceğiniz duplicate description veya duplicate title sorunlarına çok ideal çözümler sunarak gelişmiş özellikleri sayesinde kusursuz bir SEO ayarı yapabileceğiniz bir eklentidir. Tavsiyemizdir ?

All in one seo

all-in-one-seo
En çok kullanılan ve bilinen wordpress SEO eklentisi, bu eklenti ile konuların, sayfaların, etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti kurulduğu zaman konu eklerken konular ile alakalı title ve meta tag girmeniz için yeni bir bölüm oluşturur. Bu eklentiyi her bloğa kurmanızı tavsiye ederim.

SEOtudy

SeoTudy
Seotudy özellikleri ile ön plana çıkan bir eklenti.  Görsel SEO, Temel SEO ve en çok kullanılan SEO araçlarının bir araya getirilmiş hali. Sadece SEO değil wordpressin güvenliği içinde  özellikleri barındırmakta.

Simple Tags

simple-tags
Yazınıza etiket eklerken , benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti, bu özellik wordpress 2.7  versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara duyurulur.

Google XML Sitemaps

google-xml-sitemaps
Arama motorlarının istediği site haritalarını otomatik oluşturan bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı indextebilirsiniz. Tavsiye ederim

Platinum seo Plugin

platinum-seo-plugin
Bu SEO eklentisi all in one SEO ile aynı işi görmekte ve ona rakip olabilecek özelliklere sahip ekstra olarak permalinklerinizi (kalıcı bağlantılarınızı) değiştirmeniz durumunda, otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabiliyor.

SEO Smart Links

seo-smart-links
Blog içinde verilen linklerde “nofollow” etiketi ile “_blank” etiketi (yeni pencerede açmayı sağlar) gibi alternatiflerden faydalanmanızı sağlayan bir eklenti.

SEO Hocası
SEO Hocası
15 Ağustos 2016

WordPress SEO eklentileri için Yorumlar

 • yasin
  Yasin 27 Mayıs 2017, 19:18

  merhaba ben 2 tane seo eklentisini bir arada kullana bilirmiyim diye sormak istiyorum yani
  All in one seo ve WordPress SEO by Yoast seo eklentilerinin 2 side kurulu ve aktif olacak sizce olurmu bir sorun çıkartır mı eğer sorun çıkartırsa sizce hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz.

 • Arca Kırmızı
  Arca Kırmızı 10 Ağustos 2015, 15:56

  Peki madem en iyisi all in SEO neden yoast vb ürünler var. Para ile alınacak olursa en iyisi sizce hangisi. Çok da profesyonellik gerektirmeyen

 • Emre
  Emre 20 Nisan 2015, 08:02

  WordPress 3.X sürümünden sonra SEO ‘nun düştüğü söyleniyor. Bu doğru mu? Eski web sitemde 1 dakika içersinde yazılarım index alırken şimdi 1 gün sonra index alıyor! (makalelerin çoğu bizzat kendime ait)

 • Emre
  Emre 19 Aralık 2014, 13:18

  Teşekkürler,güzel paylasım işime cok yaradı.eklentı bolumunde bırcok secenek cıkıyor ,insan hangısını kuracagını bılmıyor hele bıde wordpressı yenı kullanmaya basladıysa sorun olusabılıyor ama bu sekılde paylasımınız guzel olmus.elınıze saglık

 • Yaşar Emre Derya
  Yaşar Emre Derya 15 Kasım 2014, 22:49

  wordpress kullanıcıları için yararlı bir site, bilgiler için teşekkürler bu arada Simple Tags eklentisi makale yüksek olan sitelerde kasma yapıyor 🙁

 • İsmail Arıcan
  İsmail Arıcan 13 Ekim 2014, 13:55

  Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için çok fazla eklenti kullanmaya karşıyım ama sitemap ve All in one SEO eklentisi süper

 • Esim Saraçlar
  Esim Saraçlar 5 Eylül 2014, 12:11

  All in One SEO Pack ve SEO by Yoast sizce aynı anda kullanılabilir mi her hangi bir hata alınır mı hangi eklenti aktif çalışır

 • Hasan Gökay Topoyan
  Hasan Gökay Topoyan 9 Ağustos 2014, 12:08

  teşekkürler anlatım için. ben yoast eklentisini kullanıyorum sitemde. memnun gibiyim. all in SEO daha mı iyi bilemedim ama.

 • Bedirhan Lütfü Çaprak
  Bedirhan Lütfü çaprak 3 Temmuz 2014, 16:42

  Yeni sitem için belirtilen eklentilerden birkaç tanesini yükledim, umarım faydalı olurlar. Bilgiler için teşekkürler.

 • Şükrü Özümcan Pak
  şükrü özümcan Pak 1 Aralık 2013, 11:41

  ben de all in one SEO eklentisini çok beğeniyorum. bir de jquery gallery plugin i.. selamlar.

 • Kolçak Boya
  Kolçak Boya 10 Kasım 2013, 22:27

  wp SEO eklentisi için en iyisi ücretli olan wp-SEO diyorlar ama onu arıyorum.. temiz bir eklenti olduğunu ve all in SEO pack den çok + ları olduğu söyleniyor.

 • Engin Uğur Tecer
  Engin Uğur Tecer 1 Mayıs 2013, 09:57

  Necocan, WordPress ayarlar bölümünden Kalıcı bağlantı ayarları vasıtası ile konu başlıkları, kategoriler veya yıl-konubaşlığı gibi özel bağlantılar oluşturulabilir. Konu html uzantı ise mutlaka eklentilerini araştırmanı tavsiye ederim.

 • Erdoğan Sakaryalı
  Erdoğan Sakaryalı 17 Mart 2013, 13:28

  slm herkese ben all in one SEO eklentisini kurdum ama aktif ettim ama sitedeki sayfalar halen ?p=2 seklinde cıkıyor bunu nasıl html olarak ayarlıyoruz acaba şimdiden herkese teşekürler

 • Oğuz Selim Yalman
  Oğuz Selim Yalman 13 Nisan 2012, 15:20

  SEO smarts dışındakileri zaten kullanıyorum da nedense onu kullanırken hata verdi..

 • Hüseyin Serkan Destereci
  Hüseyin Serkan Destereci 5 Ekim 2011, 13:25

  all in the SEO eklentisi harika bir eklenti. diğerlerinide mutlaka uyguluycam çok teşekkürler..

 • Ertuğ Baldo
  Ertuğ Baldo 29 Temmuz 2011, 20:48

  Bende kurdum SEO Smart Links eklentisini ama arkadaşın yukarıda yazdığı gibi “follow” seçtim :Herşey karıştı .Daha açıklayıcı bilgi veren olabilirmi.

 • Karahan
  Karahan 19 Haziran 2011, 05:27

  Hocam bir sorum olacaktı benim, SEO Smart Links eklentisini kullanıyorum, eklentinin ayarlarında “follow” ve “nofollow” seçeneklerinden hangisini seçmeliyiz site içi linklemeden en çok fayda sağlamak için.

  Şimdiden teşekkürler

 • İlay Çelebican
  İlay çelebican 28 Şubat 2011, 14:50

  All in one SEO eklentisini tavsiye ederim yalnız bence bu SEO eklentileri belli bir süredir faal olan bir wordpress sitesinde kurmak pek mantıklı diil, eklentiler sonuçta uzantıları ve adresleri değiştirdiğinden goolenin indexlediği sayfaları bu kez bulamayacak ve bu kısa vadede de olsa bir düşüşe neden olabilir. Bu nedenle bu tip eklentileri wp yi ilk kurulduğunda taze siteye kurulması daha mantıklı

WordPress SEO eklentileri için Cevap Yaz