WordPress SEO eklentileri

WordPress SEO eklentileri

WordPress SEO eklentileri kullanarak wordpress alt yapısındaki sitelerinizin SEO ayarlarını hızlı bir şekilde kusursuz olarak yapılandırabilirsiniz.

Siz bloğunuzda ne kadar kaliteli  ve özgün yazılar yazıyor olursanız olun sağlam bir SEO alt yapınız olmadan beklediğiniz sıraları yakalamanız oldukça zordur aşağıda vereceğim WordPress SEO Eklentileri ile daha iyi bir performans sergileyebilirsiniz.

Önerdiğimiz WordPress SEO Eklentileri

wordpress-seo-by-yoast1. WordPress SEO by Yoast

Birçok wordpress eklentisinde karşılaşabileceğiniz duplicate description veya duplicate title sorunlarına çok ideal çözümler sunarak gelişmiş özellikleri sayesinde kusursuz bir SEO ayarı yapabileceğiniz bir eklentidir. Tavsiyemizdir ?

 

all-in-one-seo2. All in one seo

En çok kullanılan ve bilinen wordpress SEO eklentisi, bu eklenti ile konuların, sayfaların, etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti kurulduğu zaman konu eklerken konular ile alakalı title ve meta tag girmeniz için yeni bir bölüm oluşturur. Bu eklentiyi her bloğa kurmanızı tavsiye ederim.

simple-tags3. Simple Tags

Yazınıza etiket eklerken , benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti, bu özellik wordpress 2.7  versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara duyurulur.

 

 

google-xml-sitemaps4. Google XML Sitemaps

Arama motorlarının istediği site haritalarını otomatik oluşturan bu eklenti sayesinden sitenizi daha hızlı indextebilirsiniz. Tavsiye ederim

 

 

platinum-seo-plugin5. Platinum seo Plugin

Bu SEO eklentisi all in one SEO ile aynı işi görmekte ve ona rakip olabilecek özelliklere sahip ekstra olarak permalinklerinizi (kalıcı bağlantılarınızı) değiştirmeniz durumunda, otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabiliyor.

 

 

seo-smart-links6. SEO Smart Links

Blog içinde verilen linklerde “nofollow” etiketi ile “_blank” etiketi (yeni pencerede açmayı sağlar) gibi alternatiflerden faydalanmanızı sağlayan bir eklenti.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan WordPress ile seo URL'ler başlıklı makalemizde sef, wordpress ile SEO adresler ve wordpress SEO url çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

WordPress SEO eklentileri için yorum yapabilirsiniz. (18)

 • yasin

  merhaba ben 2 tane seo eklentisini bir arada kullana bilirmiyim diye sormak istiyorum yani
  All in one seo ve WordPress SEO by Yoast seo eklentilerinin 2 side kurulu ve aktif olacak sizce olurmu bir sorun çıkartır mı eğer sorun çıkartırsa sizce hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz.

 • Arca Kırmızı

  Peki madem en iyisi all in SEO neden yoast vb ürünler var. Para ile alınacak olursa en iyisi sizce hangisi. Çok da profesyonellik gerektirmeyen

 • Emre

  WordPress 3.X sürümünden sonra SEO ‘nun düştüğü söyleniyor. Bu doğru mu? Eski web sitemde 1 dakika içersinde yazılarım index alırken şimdi 1 gün sonra index alıyor! (makalelerin çoğu bizzat kendime ait)

 • Emre

  Teşekkürler,güzel paylasım işime cok yaradı.eklentı bolumunde bırcok secenek cıkıyor ,insan hangısını kuracagını bılmıyor hele bıde wordpressı yenı kullanmaya basladıysa sorun olusabılıyor ama bu sekılde paylasımınız guzel olmus.elınıze saglık

 • Yaşar Emre Derya

  wordpress kullanıcıları için yararlı bir site, bilgiler için teşekkürler bu arada Simple Tags eklentisi makale yüksek olan sitelerde kasma yapıyor 🙁

 • İsmail Arıcan

  Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için çok fazla eklenti kullanmaya karşıyım ama sitemap ve All in one SEO eklentisi süper

 • Esim Saraçlar

  All in One SEO Pack ve SEO by Yoast sizce aynı anda kullanılabilir mi her hangi bir hata alınır mı hangi eklenti aktif çalışır

 • Hasan Gökay Topoyan

  teşekkürler anlatım için. ben yoast eklentisini kullanıyorum sitemde. memnun gibiyim. all in SEO daha mı iyi bilemedim ama.

 • Bedirhan Lütfü Çaprak

  Yeni sitem için belirtilen eklentilerden birkaç tanesini yükledim, umarım faydalı olurlar. Bilgiler için teşekkürler.

 • Şükrü Özümcan Pak

  ben de all in one SEO eklentisini çok beğeniyorum. bir de jquery gallery plugin i.. selamlar.

 • Kolçak Boya

  wp SEO eklentisi için en iyisi ücretli olan wp-SEO diyorlar ama onu arıyorum.. temiz bir eklenti olduğunu ve all in SEO pack den çok + ları olduğu söyleniyor.

 • Engin Uğur Tecer

  Necocan, WordPress ayarlar bölümünden Kalıcı bağlantı ayarları vasıtası ile konu başlıkları, kategoriler veya yıl-konubaşlığı gibi özel bağlantılar oluşturulabilir. Konu html uzantı ise mutlaka eklentilerini araştırmanı tavsiye ederim.

 • Erdoğan Sakaryalı

  slm herkese ben all in one SEO eklentisini kurdum ama aktif ettim ama sitedeki sayfalar halen ?p=2 seklinde cıkıyor bunu nasıl html olarak ayarlıyoruz acaba şimdiden herkese teşekürler

 • Oğuz Selim Yalman

  SEO smarts dışındakileri zaten kullanıyorum da nedense onu kullanırken hata verdi..

 • Hüseyin Serkan Destereci

  all in the SEO eklentisi harika bir eklenti. diğerlerinide mutlaka uyguluycam çok teşekkürler..

 • Ertuğ Baldo

  Bende kurdum SEO Smart Links eklentisini ama arkadaşın yukarıda yazdığı gibi “follow” seçtim :Herşey karıştı .Daha açıklayıcı bilgi veren olabilirmi.

 • Karahan

  Hocam bir sorum olacaktı benim, SEO Smart Links eklentisini kullanıyorum, eklentinin ayarlarında “follow” ve “nofollow” seçeneklerinden hangisini seçmeliyiz site içi linklemeden en çok fayda sağlamak için.

  Şimdiden teşekkürler

 • İlay Çelebican

  All in one SEO eklentisini tavsiye ederim yalnız bence bu SEO eklentileri belli bir süredir faal olan bir wordpress sitesinde kurmak pek mantıklı diil, eklentiler sonuçta uzantıları ve adresleri değiştirdiğinden goolenin indexlediği sayfaları bu kez bulamayacak ve bu kısa vadede de olsa bir düşüşe neden olabilir. Bu nedenle bu tip eklentileri wp yi ilk kurulduğunda taze siteye kurulması daha mantıklı


Cevap Yazın

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE
X