SEO Fiyat Hesaplama

İçeriklerinizde Kelime Yoğunluğunun Önemi

Web sitelerinize içerik girerken yazılarınızı SEO’ya uygun olarak yapmak zorundasınız. Bir ziyaretçi yazdığınız yazının ne ile alakalı olduğunu anlasa da arama motorlarının botları o kadar akıllı değildir.Bunun için içeriklerimizi SEO’ya uygun şekilde düzenlememiz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Bu işlemi yazılarımızdaki kelime yoğunluğunu kullanarak yapacağız. Örneğin: yazımız elmanın yararları ile ilgili öncelikle yazımızın başlığının içinde en az bir kere elma kelimesinin geçmesi gerekiyor. Daha sonra yazımızın genelinde anahtar kelimemizi en az 5 kere geçmesini sağlayacağız. Bu da %7 oranına denk geliyor hemen hemen.

Eğer kelime yoğunluğumuzun kelime gruplarında olmasını istiyorsanız anahtar kelime kabul ettiğiniz kelimeleri kalın olarak yazmalısınız.Arama motorlarının botları kalın yazılmış,italik yazı şeklinde olan kelimeleri de anahtar kelime olarak sayabiliyor.Yani Eğer siz elma ile ilgili bir yazı yazıyorsanız bu kelime yazınızın içerisinde en az 5 kere geçecek bunun dışında elma’nın yararları vb. kelime kombinasyonlarını kalın veya italik şekilde yazarsanız arama motorlarında bu kelimelerde üst sıralarda çıkma şansınız artacaktır.Böylece sitelerinizdeki her içeriği bir nevi SEO uygulamış oluyoruz.Bu da bize ziyaretçi veya hit olarak geri dönüyor.Bol hitli günler ;)

SEO Hocası
SEO Hocası
21 Şubat 2010

İçeriklerinizde Kelime Yoğunluğunun Önemi için Yorumlar

 • Mustafa Mert
  Mustafa Mert 15 Kasım 2017, 15:32

  @Berfu Irem Akdoğan SEO uyumlu makalede kelime yoğunluk oranının maksimum %7-8 olması en doğrusudur. En çok tercih edilen oran %3-5’tir.

 • Mustafa Mert
  Mustafa Mert 15 Kasım 2017, 15:30

  @Zuleyha Garip Bir ayakkabı üreticisinin her ürettiği ayakkabıya Model isminden sonra ayakkabı(sı) eklemesi ne kadar doğruysa her makalede sitenizin ana sayfasına link vermek de o kadar doğrudur. 🙂

 • Ali Yıkılmazsoy
  Ali Yıkılmazsoy 23 Mayıs 2012, 22:23

  Konu ile alakali bir gecmiş yazilardan olan bolumda konu ile alaki bir cok dene calişmalari yaptim ama nedense yabanci Baclink olayı yapam siteleri kesfedemedim buda beni Tr aramalarda epey geri durumu birakiyormu SEO acisindan

 • Berfu İrem Akdoğan
  Berfu İrem Akdoğan 7 Ekim 2010, 19:36

  Kelime yoğunluğu en fazla %10 olmalı. Fazlası zarar. Önemli olan kelimeleri kalın veya italic yapmak ta fayda sağlar.

 • Zuleyha Garip
  Zuleyha Garip 23 Ağustos 2010, 21:02

  Anahtar kelimeden sitemizin anasayfasına link vermek. (300 konunun 300Ünde) SEO açısından bize yarar mı zarar mı sağlar ?

İçeriklerinizde Kelime Yoğunluğunun Önemi için Cevap Yaz