İçeriklerinizde Kelime Yoğunluğunun Önemi

Web sitelerinize içerik girerken yazılarınızı SEO’ya uygun olarak yapmak zorundasınız. Bir ziyaretçi yazdığınız yazının ne ile alakalı olduğunu anlasa da arama motorlarının botları o kadar akıllı değildir.Bunun için içeriklerimizi SEO’ya uygun şekilde düzenlememiz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Bu işlemi yazılarımızdaki kelime yoğunluğunu kullanarak yapacağız. Örneğin: yazımız elmanın yararları ile ilgili öncelikle yazımızın başlığının içinde en az bir kere elma kelimesinin geçmesi gerekiyor. Daha sonra yazımızın genelinde anahtar kelimemizi en az 5 kere geçmesini sağlayacağız. Bu da %7 oranına denk geliyor hemen hemen.

Eğer kelime yoğunluğumuzun kelime gruplarında olmasını istiyorsanız anahtar kelime kabul ettiğiniz kelimeleri kalın olarak yazmalısınız.Arama motorlarının botları kalın yazılmış,italik yazı şeklinde olan kelimeleri de anahtar kelime olarak sayabiliyor.Yani Eğer siz elma ile ilgili bir yazı yazıyorsanız bu kelime yazınızın içerisinde en az 5 kere geçecek bunun dışında elma’nın yararları vb. kelime kombinasyonlarını kalın veya italik şekilde yazarsanız arama motorlarında bu kelimelerde üst sıralarda çıkma şansınız artacaktır.Böylece sitelerinizdeki her içeriği bir nevi SEO uygulamış oluyoruz.Bu da bize ziyaretçi veya hit olarak geri dönüyor.Bol hitli günler 😉

Bir önceki yazımız olan SEO'da Özgün İçerik Faktörü başlıklı makalemizde keywords, özgün içerik ve Pagerank hakkında bilgiler verilmektedir.

İçeriklerinizde Kelime Yoğunluğunun Önemi için yorum yapabilirsiniz. (3)

  • Ali Yıkılmazsoy

    Konu ile alakali bir gecmiş yazilardan olan bolumda konu ile alaki bir cok dene calişmalari yaptim ama nedense yabanci Baclink olayı yapam siteleri kesfedemedim buda beni Tr aramalarda epey geri durumu birakiyormu SEO acisindan

  • Berfu İrem Akdoğan

    Kelime yoğunluğu en fazla %10 olmalı. Fazlası zarar. Önemli olan kelimeleri kalın veya italic yapmak ta fayda sağlar.

  • Zuleyha Garip

    Anahtar kelimeden sitemizin anasayfasına link vermek. (300 konunun 300Ünde) SEO açısından bize yarar mı zarar mı sağlar ?


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE