Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1152 Görüntülenme

biz adım adım ilk sayfaya geliyoruz. Yavaş yavaş yükseliyoruz ik 20 deyken 15 -12 öyle düşüyoruz anca. Merak ettiğim konu şu; uzun süreli kalmak için ne yapılır? Rekabetsiz sektör, çok iyi site içi SEOsu var yorum baclink alınıyor zararlı mıdır?

 • 1
 • 1
 • Uzun Süreli SEO Çalışma Stratejisi Belirleme? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   23 Temmuz 2015, 08:44

   1

   SEO çalışmaları sektöre ve rekabete bağlı olarak planlanmalıdır. Eğer rekabeti yüksek olan bir alanda SEO çalışmaları yapılıyor ise öncelikle rakipler analiz edilerek genel anlamda bir SEO ve Backlink stratejisi planlanabilir. Sektörün gidişatı, rakiplerin ne sıklıkta ve ne kadar backlink aldığı analiz edilip buna en uygun olabilecek türde bir SEO planlaması yapılmalıdır. Sektör rekabetli olduğu için SEO çalışmalarına ara vermeniz rakipleriniz için bir fırsat olacağından dolayı sizi geçebilirler. Rekabeti yüksek olan alanlarda serp sıralama sonuçları gün içerisinde çok kolay değişim göstermektedir. Uzun vadede bu gibi alanlarda başarı göstermek için sadece backlink alıına değil Sosyal Medya kanallarını da oldukça aktif bir şekilde kullanmalı, kullanıcılarınız ile olan etkileşiminizi en üst düzeye çıkartmaya çalışmalısınız.

   Eğer rekabeti yüksek olmayan bir alanda SEO çalışmaları yapıyorsanız belirli bir konuma geldikten sonra çalışmalara ara vermeniz halinde bulunduğunuz sıralamayı koruyabilirsiniz. Sektörde rekabet olsun olmasın SEO çalışmalarını planlarken o alanda bulunan siteleri inceleyip analiz etmeniz ve buna uygun SEO stratejileri kurgulamanız size her daim kazandıracaktır. Rakip analizi ve link inşası SEO için oldukça önemli kriterlerdir.

   Sizinde dediğiniz gibi site içi SEO bu tip durumlarda önemlidir. %35 civarında öneme sahip olduğunu düşündüğümüz bu alanı ne kadar güçlü tutarsanız rakipleriniz için bir o kadar üstünlük sağlayabilirsiniz. Rekabeti çok yüksek olmayan anahtar kelimelerde sadece site içi SEO çalışmaları ile 2. sayfalardan giriş yapabilmek mümkündür. Yukarıda da belirttiğim gibi rekabeti olmasa bile bu alanda sosyal medya kanallarını en üst düzeyde aktif bir biçimde kullanıp, kullanıcılarınız ile olan etkileşiminizi en üst seviyede tutmanız size her daim kazandıracaktır.

   Yorum backlink konusuna değinecek olursam, bu tip çalışmaların faydadan çok zarar verdiğini belirtmekte fayda var. Kullanmamanızı öneririm. Yorum backlink yerine sosyal medya kanallarında yaptığınız paylaşımları arttırabilirsiniz.

  Cevapla

  Uzun Süreli SEO Çalışma Stratejisi Belirleme? Sorusunu Cevapla