SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Titlenin Google’da Farklı Görünmesi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 1027 Görüntülenme

Ana web sitesi title’ın uzun olması yüzünden Google botları sayfa içi başlığı title olarak görür mü?

Yada Google’ın title’ı yanlış görmesinin nedeni ne olabilir? Yardımcı olur musunuz?

Titlenin Google’da Farklı Görünmesi için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  Atalay Sidar 22 Ağustos 2015, 15:43

  Normal durumlarda title ve description etiketleri sizin sayfaya belirlediğiniz şekilde arama motorlarına yansır. Arama motorları da sayfayı bu şekilde indeks aldıklarında sizin yazdığınız şekilde görünür. Fakat bazı durumlarda title ve description açıklamaları arama motorları tarafından farklı algılanabilir.

  Forum veya farklı web siteleri üzerinden ilgili sayfanın linkini paylaştığınız kısımlarda bu paylaşım sayıları eğer çoksa Google bu sayfalara yazmış olduğunuz açıklama ve başlık bölümlerini arama motorlarına alıp farklı sonuçlar yansıtabilmektedir.

  Eğer title ve description açıklamasını yeni değiştirmişseniz ve eski title ve description bölümleri Google’da görünüyorsa sayfanızda yaptığınız değişiklik Google botları tarafından fark edilmediği, yani yapmış olduğunuz değişiklik henüz indeks almadığı için eski haliyle görülebilir.

  İlgili sayfanın otoritesi diğer sayfalara göre azsa ve farklı platformlarda aynı açıklamalarla sürekli paylaşımlar yapıyorsanız bu paylaşımları da Google otoriter olarak kabul edebileceği için arama sonuçlarına doğrudan bunları yansıtıyor olabilir.

  Web sitenizdeki title ve description bölümlerinin yazmış olduğunuz şekilde Google’a yansımasını istiyorsanız problemli olan sayfalarınıza aşağıdaki kodu eklemeniz halinde probleminiz çözülecektir.

  < meta name="ROBOTS" content="NOODP, NOYDIR" />

Cevapla

Titlenin Google’da Farklı Görünmesi Sorusunu Cevapla

Titlenin Google’da Farklı Görünmesi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla