Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1699 Görüntülenme

anahtar kelimemde Türkiye lokasyon seçince farklı istanbul yazınca farklı sıralamalarda yer alıyorum, sormak istediğim konu şu:

Hangisi önemli? Yani insanların tarayıcılarında varsayılan olarak hangisi geliyor?

Madem İstanbul, Ankara, İzmir lokasyonlarında sonuçlar değişebiliyorsa o zaman Türkiye lokasyonunun amacı nedir? sonuçta herkes bir şehirde yaşıyor ve lokasyon olarak eğer herkeste o şehir varsayılan olarak çıkıyorsa bu durumda Türkiye sıralamasında 1. sırada olmak çok faydalı olmayacaktır!! (acaba?),Veya belki sadece yurt dışından arayanların işine yarayacak bir durum mudur!?

Bu durumu detaylı bir cevap alabilirmiyim?

Çok teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Tarayıcılardaki Varsayılan Lokasyon hangisidir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   5 Haziran 2014, 18:42

   1

   Bu konuda da daha önce belirttiğimiz gibi bölgesel arama sonuçlarına yönelik sayfalar oluşturabilirsiniz. Bu konuda sitenizin anahtar kelimesinde size fayda sağlayacaktır.

   Eğer sayfa oluşturmadan o sıralamaların neden değiştiği hakkında bilgi almak istiyorsanız sitenizin içeriğinin, var olan lokasyonunun, hizmet ağının yada verdiği bir hizmetin (iletişim adresi vs.) İstanbul'u kapsıyor ve siz İstanbul'daysanız (ekstra olarak Google rehber kaydı da olabilir) Google bu lokasyonu baz alarak sonuçlara yansıtacaktır.

   İzmir'de olan bir halı yıkama hizmeti veren siteye İstanbul'da olan bir sitenin çıkması ne kadar doğal değilse bu durum da o kadar doğal bir durumdur.

  Cevapla

  Tarayıcılardaki Varsayılan Lokasyon hangisidir? Sorusunu Cevapla