Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1744 Görüntülenme

2 aylık bir moda sitem var 150 tekil hit almaya başladı. WordPress kullanıyorum. Google'da çıkmak istediğim kelimeyi sitemde ***.com/cikmak-istegim-kelime olarak ayarlamıştım. Buna göre SEO ayarları yapmıştım. Ama şimdi yaptığımın yanlış olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü kategori bazlı çok gerilerdeyim. ***.com/cikmak-istegim-kelime/icerik-yazisi linklerim kategoriden daha önce çıkıyor Google'da. Şaştım kaldım.

Çıkmak istediğim kelimeyi anasayfamı mı yapsaydım diyorum. Şimdi anasayfa titleımı değiştirirsem siteye zarar verirmiyim?

Veya Google'da hedef kelimede çıkmak için oluşturduğum kategoriye düzenlemeler mi yapmalıyım. Nasıl bir yol çizmeliyim kendime. Yardımlarınızı bekliyorum.

 • 1
 • 1
 • Sitenin Anasayfa Başlığı Değiştirmenin Zararı Nedir? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   8 Ağustos 2015, 08:52

   1

   Aynı çalışmaları uyguladıysanız, farklı sonuçlar beklememelisiniz. İlk öncelikle bir strateji belirlemelisiniz, bu strateji doğru değilse sonuçlar olumsuz olarak yansıtır. Bu yüzden hep aynı strateji üzerinde değil, farklı farklı stratejiler belirleyerek sitenize en uygun çalışmayı bulun.

   Anasayfa ile kategori sayfaları arasında farklar var. Google arama motoru örümcekleri en çok anasayfanızı ziyaret edeceği için öncelikle ona önem vermelisiniz. Sizin için hangi anahtar kelime önemliyse onu anasayfanıza veya bir altsayfaya ekleyin. Sayfaların anahtar kelimelerinizle alakalı olması SEO'ya büyük önem taşır. Sayfa başlığı, açıklaması, h etiketleri ve içeriği sadece o anahtar kelimeye has olursa, yükselmemesi için hiçbir sebebi olmaz. Tabi yukarıda belittiğim gibi, uygulayacağınız çalışmalar sitenize uygun olmalıdır, bunun için doğru stratejileri keşfetmelisiniz.

   Google'da yükselen kategoriler de yok değil. Örneğin Google arama motoruna "SEO Haberleri" yazdığınız zaman kaşınızda bir SEOhocasi.com altsayfası ve altında başka sitelerin kategori sayfaları çıkacaktır. Üst sıralarda olan siteleri tıklayın, sayfaların düzeni nasıl olduğunu kontrol edin. Çünkü;

   Başarıyı ancak büyük rakiplerinizden öğrenebileceksiniz.

  Cevapla

  Sitenin Anasayfa Başlığı Değiştirmenin Zararı Nedir? Sorusunu Cevapla