Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2354 Görüntülenme

Sitemiz 1 aylık, düzenli olarak içerik girdim site içi SEO işlemlerini tamamladım. Fakat 10 yazımın 3ü indekslenmiş ilk makalemi sanırsam 2 ağustosta son makaleme 24 ağustosta girmiştim devamı gelicek. Herneyse neden indekslenmedi.İki tane yazımı kaynak göstererek kopyala - yapıştır yapmıştım. O kaynak göstererek yazdığım yazıda birkaç SEO taktiği uygulamıştım. Sonra Google'ın çalıntı içerik diye anlar diye iki yazımı silmiştim sonradan 1 gün sonra iki yazıyı da tekrar girdim.İşin ilginç tarafı silip tekrar yazdığım yazı olan kaynak gösterdiğim indekslenmiş. Sitem şu an hiçbir anahtar kelimede de sıralamada bulunmuyor. Nerde yanlış yaptım bilemiyorum. Site dışı SEO işlemlerine başlamadım,15 gün sonra başlamayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevirim.

 • 1
 • 1
 • İndexlenme ve Kelimesinde Çıkmama Sorunu için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   30 Ağustos 2015, 22:58

   1

   Web sitenize içerik girme sıklığınıza paralel olarak Google botları da sitenize bu aralıklarla uğramaktadırlar. Örnek olarak siz düzenli olarak haftada bir gün içerik ekliyorsanız Google botları da haftada bir gün sizin web sitenize uğrar. Her gün düzenli içerik giren web sitelerine de günlük olarak ziyaretlerini gerçekleştirirler. Google botları web sitenize uğramadan yeni eklemiş olduğunuz içerikleriniz indeks almaz. İndeks alma hızınız da güncelliğiniz ile doğru orantılıdır. Yeni eklemiş olduğunuz yazıların hemen indeks almaması gayet normal bir durumdur. Bu gibi durumlarda sürekli Google gibi getir yapılmamasını şiddetle tavsiye etmekteyim. En doğal olanı Google'ın sayfaları kendi fark edip doğal yollarla indeks almasıdır.

   Anahtar kelimeleriniz ile alakalı olarak iç SEO çalışmaları SEOnun %35'ini oluşturmaktadır. Rekabetçi olmayan anahtar kelimelerde bu 35'lik oran ile ilk sayfalara gelebilmek mümkündür fakat eğer anahtar kelimelerinizde rekabet oranı fazla ise yada normal düzeydeyse dış SEO çalışmaları yapmadan sıralamaya girmeniz pek mümkün değildir. Bu çalışmalar için web sitenizi forum veya çeşitli bloglar üzerinde tanıtmalı, haber siteleri gibi kaliteli yerlerden backlink almalı veya kendinize ait paravan bloglar açarak ana domaininizi beslemelisiniz. Bunlara ek olarak sosyal medya üzerinde yapacağınız link paylaşımları ile sitenizi güçlendirebilirsiniz.

   Kopya içerik konusuna değinecek olursak siz her ne kadar altına alıntı yazmış olsanız da yada kaynak göstermiş dahi olsanız bu içerik Google'ın gözünde kopyadır. Web sitenizin genelinde eğer kopya içerik oranı ağır basacak düzeyde olursa bu durum sizi filtreye sokacaktır. Örnek olarak her 2 içeriğinizden birisi kopya ise ceza kaçınılmazdır. İçeriklerin kopya olması indeks almalarına engel değildir, indeks almış olmaları Google'ın bu sayfaları fark ettiği anlamına gelir ve içerikleriniz kopya olduğu için aslında bu yazıların indeks almış olması da sizin açınızdan ileride kötü bir durum yaratabilir. Mümkün olduğunca içeriklerinizin güncel ve özgün yazılar olmasına dikkat etmelisiniz.

  Cevapla

  İndexlenme ve Kelimesinde Çıkmama Sorunu Sorusunu Cevapla