Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1246 Görüntülenme

sitemi hızlandırma adına https://www.seohocasi.com/wordpress-site-hizlandirma-eklentileri/ adlı yazınızı okudum ancak önerdiğiniz eklentiler 7-8 yıl önce güncellenmiş eklentiler sizce bugün bunları kullanmak bir sıkıntı çıkarır mı?

 • 1
 • 1
 • Sitemi Nasıl Hızlandırırım? SEO'ya Faydası Nedir? için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   1 Nisan 2020, 20:50

   1

   Merhabalar Hamza Bey,

   Belirtilen süre zarfı içinde bu konuyla ilgili birçok güncelleme gelmiştir. Aşağıdaki metinde sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

   Günümüzde site hızı, mobil ve masaüstü tarafları olmak üzere en önemli konulardan biri haline gelmiştir. Zira kullanıcıların hızlı yanıt alma isteği, sitenizin hızlı olması gerektiği şartını beraberinde getiriyor. Şayet sizin sitenizden daha hızlı bir site var ise kullanıcılar sitenizde beklemek yerine sizin rakibiniz olan daha hızlı bir siteye giriş yapacaktır. Bu durum da dolaylı olarak sitenizde "hemen çıkma oranı"nı üst seviyelere çıkaracaktır. Böylece sitenizin SEO performansında gözle görülür negatif tepkiler olabilir.

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   15 Temmuz 2015, 09:25

   1

   Merhaba Hamza Bey,

   Belirtmiş olduğunuz makale 2010 yılını ağustos ayında girilmiştir. Sizin de söylediğiniz gibi artık güncellenmiş eklentiler ve farklı yöntemler geliştirilmiştir.

   Öncelikle site hızınızın minimum %75'in üzerinde olmalıdır. Hız kriteri ziyaretçinizi siteniz de tutmak adına önemli bir kriterdir. Bununla ilgili olarak önce sunucu sağlayıcınızla ietişime geçip buradan destek alabilirsiniz.

   Html, javascript ve css dosyalarınızı sıkıştırıp ve resimlerinizi uygun olarak optimize etmeniz gerekmektedir. Diğer bir nokta ise içerik dosyalarınızı htaccess ile cacheleme işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca siteniz WordPress ise WP Super Cache eklentisini kurarak eklentinin özelliklerinden de faydalanabilirsiniz.

  Cevapla

  Sitemi Nasıl Hızlandırırım? SEO'ya Faydası Nedir? Sorusunu Cevapla