SEO Hocası'na Sor

Site Altyapısının SEO Çalışmalarına Katkısı ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yazılımsal SEO 5 sene önce 618 Görüntülenme

Sitemize SEO çalışması başlamadan önce analizlerimizi yaptık girenlerin %80 çıkıyor bizde bu yüzden özel(php) ile kodlanmış çok kötü bir arayüze sahip siteyi Opencart yapmaya karar kıldık ve ücretli modüller her şeyi aldık doğru düzgün ürün açıklamaları vs hepsini girdik

Sorularım Şunlar;
1) Yeni tasarım gayet iyi ziyaretçi gözüyle baktım ziyaretçi sitede tutar mıyız?

2) Sitede Ziyaretçi nasıl tutulur?

3) Geri dönüşüm nasıl sağlatabiliriz (zopim gibi) ulaşsın bize?

SEO sektör lideri olarak Önerileriniz nelerdir

Site Altyapısının SEO Çalışmalarına Katkısı ? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 23 Haziran 2015, 11:55

  Selamlar,

  1. Bir ziyaretçinin websitede daha fazla kalması için öncelikle göze batan hiçbir şey olmamalıdır. Buna göre sitenizin tasarımı mutlaka kullanıcı dostu olmalıdır. Özellikle siyah renklerden kaçınmalısınız, çünkü müşterilerin çoğu bu rengi sevmez.

  2. Sitedeki ziyaretçileri müşteri dönüştürmek istiyorsanız ürünleriniz ilgi çekici olmalı. Anasayfanızda banner eklentisini kullanırsanız, üzerinde “indirim, kampanya..” gibi kelimeler kullanabilirsiniz. Yeniden Pazarlama benzeri olan ücretsiz bir araç var, o da e-Posta bültenidir. Pop-up oluşturarak, e-Posta ile sitenize abone olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sitenizi daha önce ziyaret edip beğenen kullanıcılar, e-Posta adresinden sizlere ulaşabilir. Tabi bunun için öncelikle Başarılı e-Posta Pazarlamasını uygulamalısınız. Internet’te bununla alakalı birçok makale bulunmaktadır, dilerseniz araştırıp nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

  3. Geri dönüşüm için yukarıdaki belirttiğimiz Yeniden Pazarlama yapmanız oldukça etkilidir. Bunun dışında, Zopim gibi canlı yardım hizmetini sağlayabilirsiniz. Satış yapmanız için bir artısı daha olacaktır.

Cevapla

Site Altyapısının SEO Çalışmalarına Katkısı ? Sorusunu Cevapla

Site Altyapısının SEO Çalışmalarına Katkısı ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla