Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1474 Görüntülenme

Google arama motorunda ilk sırada çıkabilmem için daha doğrusu en iyi optimizasyon için web tasarımını hangi programla yapmam gerekir? Adobe muse, dreamweaver, WordPress vs. hangisiyle hangi uzantıda çalışmalıyım?

Eğer WordPress ise html uzantılı temaları PHP olarak düzeltip ekleme yaptığımda özelliğini kaybediyor mu ya da dreamweaver ile düzeltme yapıldığında arama motoru için dezavantajları var mı? WordPress de arama motorları için yapmam gereken bir ayar ya da eklenti var mı?

 • 1
 • 1
 • Yazılımın SEO açısından faydası var mı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Temmuz 2015, 00:45

   1

   Web sitenizin altyapısının yada kodlama dilinin SEO açısından herhangi bir ayırıcı noktası bulunmamaktadır. Fakat Hız konusunun SEO açısından destekleyici bir etkisi olduğu da göz önünde bulundurulmalı. Öncelikle yapacak olduğunuz web sitenizi kullanıcı etkileşimi ve kullanıcı deneyimi açısından değerlendirip size en hızlı çözümü sunabilecek olan altyapı & kodlama dilini belirlemelisiniz.

   Bu altyapı WordPress, PHP yada asp olabilir, bu durum Google tarafından çok önemli bir kriter değildir. Bu noktada asıl önemli olan site içi SEO kriterlerine web sitenizin ne kadar uyup uymadığıdır. Örnek verecek olursak kodlama dillerine çok hakim değilseniz WordPress veya html ile yapılmış olan web sitelerini kullanabilirsiniz. WordPress'in en güzel tarafı ihtiyacınız olan hemen hemen her şey için bir eklentinin mevcut olmasıdır. Arayüzünün kolay ve kullanışlı olması ve farklı tema seçenekleri bir çok kullanıcının bu altyapıyı kullanmasına sebep olmuştur.

   Arama motorları, gerek Google gerek Yandex olsun web sitelerinin kullanıcı ile etkileşimlerine ve kullanıcılara verdikleri faydalara bakarlar, sitenin altyapısına değil. Sizde söylediklerim doğrultusunda kendinize en uygun olan altyapıyı seçip SEO dünyasına açılabilirsiniz.

  Cevapla

  Yazılımın SEO açısından faydası var mı? Sorusunu Cevapla