Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1149 Görüntülenme

Sıralamada ne yapsam yükselemiyorum. Dışarıya verilen link sayısını arttırım. sosyal imleme ve ping işlemi yapıyorum. Ama yükselemiyorum hep düşüyorum. Bir sorum da otomatik backlink ne kadar yararlıdır?

 • 1
 • 1
 • Sıralamada yükselemiyorum için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   28 Mayıs 2021, 10:55

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle dışarıdan alacağınız linkleri (backlink) dikkatli bir şekilde analiz edip eklemelisiniz.

   Backlink alırken nelere dikkat etmelisiniz?
   Öncelikle belirlediğiniz anahtar kelimeye hitap eden web sitelerinden backlink almanız doğallık açısından sizlere bir kazanç sağlayacaktır. Akabinde alacağınız backlink kaliteli mi kontrol etmelisiniz. Çünkü sitenizden daha düşük otoriteye sahip web sitelerinden alacağınız backlinklerin size pek bir faydası olmayacağı gibi zararı olacağını belirtmek isterim.

   Backlink çalışması yaparken 1. olarak hedef belirlediğiniz anahtar kelimeye uygun web siteleri, 2. olarak otoritesi yüksek kaliteli web siteleri, 3. olarak da doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

   admin
   Admin

   19 Aralık 2014, 07:28

   1

   Merhabalar Onur Bey;

   Çalışma yaptığınız halde sıralamada yükselemiyorsanız yanlış giden bir şeyler var demektir. Örnek olarak sizin de dediğiniz "link sayısını arttırmak" zararlı bir çalışma olmuş olabilir. Aldığınız backlinklerin sayısı değil kalitesi önemlidir. Yani, 1 ay içerisinde alınacak 1000 adet niteliksiz backlink yerine, 50-100 adet kaliteli backlink daha faydalı olacaktır. Bu nedenle yaptığınız çalışmaları gözden geçirmenizi ve bu noktada da rakiplerinizin backlink çalışmalarını gözden geçirmenizi öneririm.

   Yeni algoritma yapıları gereğince tamamen doğal çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yapaylıktan ve doğal olmayan çalışmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu durumda da hiçbir çalışmanızı otomatikleştirmemenizi önermekteyim. Sosyal medya, forum ve paravan çalışmalara ağırlık vermeniz doğallık açısından daha doğru olacaktır.

  Cevapla

  Sıralamada yükselemiyorum Sorusunu Cevapla