SEO Hocası'na Sor

Sıralamada yükselemiyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 6 sene önce 650 Görüntülenme

Sıralamada ne yapsam yükselemiyorum. Dışarıya verilen link sayısını arttırım. sosyal imleme ve ping işlemi yapıyorum. Ama yükselemiyorum hep düşüyorum. Bir sorum da otomatik backlink ne kadar yararlıdır?

Sıralamada yükselemiyorum için Yanıtlar

  • admin
    Admin 19 Aralık 2014, 07:28

    Merhabalar Onur Bey;

    Çalışma yaptığınız halde sıralamada yükselemiyorsanız yanlış giden bir şeyler var demektir. Örnek olarak sizin de dediğiniz “link sayısını arttırmak” zararlı bir çalışma olmuş olabilir. Aldığınız backlinklerin sayısı değil kalitesi önemlidir. Yani, 1 ay içerisinde alınacak 1000 adet niteliksiz backlink yerine, 50-100 adet kaliteli backlink daha faydalı olacaktır. Bu nedenle yaptığınız çalışmaları gözden geçirmenizi ve bu noktada da rakiplerinizin backlink çalışmalarını gözden geçirmenizi öneririm.

    Yeni algoritma yapıları gereğince tamamen doğal çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yapaylıktan ve doğal olmayan çalışmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu durumda da hiçbir çalışmanızı otomatikleştirmemenizi önermekteyim. Sosyal medya, forum ve paravan çalışmalara ağırlık vermeniz doğallık açısından daha doğru olacaktır.

Cevapla

Sıralamada yükselemiyorum Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla