SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO’da Yükselme Stratejim Nasıl?

0
Nail Özdemir
Nail Özdemir
Genel 4 sene önce 205 Görüntülenme

Öncelikle merhabalar,

15 gün önce yeni bir moda blogu açtım. Bir kaç gündür sitemi yükseltmek için plan yapıyorum. Sizce hit arttırmak ve kelimelerde yükselmek için aşağıdaki yöntemler nasıl?

1- Moda sitesi olduğu için yaklaşık 10 adet genel anahtar kelime belirleyeceğim.
Örnek: abiye modelleri, bikini modelleri, tişört modelleri…

Bunları aynı zamanda bunları etiket olacak açacağım ve her birine düzenli olarak yazı gireceğim. Bu etiketlerin hepsine backlink alacağım. Yani tişört modelleri etiketinde 100 konu olacak, “tişört modelleri” şeklinde backlink çalışması yapacağım. Bu yöntem yararlı mıdır zararlı mıdır? Aramalarda üst sıralarda yer almamı sağlar mı?

2- Girdiğim her konuyu google+, twitter, facebook, pinterest hesaplarımda paylaşacağım. Ek olarak reddit de bazı konuları paylaşacağım. Bunun faydası olur mu?

3- Bu aslında bir yöntem değil soru. Girdiğim konulara kendim farklı isimlerle yorum yapsam, bunun SEO açısından faydası olur mu? Aynı ip’den fakat örneğin ayşe ismiyle “kırmızı elbise modeli çok güzel”, fatma ismiyle “beyaz kazak fiyatı ne kadar acaba?” gibi yorumlar işime yarar mı?

Uzun oldu ama yanıtlarsanız çok memnum olurum. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

SEO’da Yükselme Stratejim Nasıl? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 16 Ocak 2015, 16:15

  Merhabalar,

  Üçüncü maddenin olması açıkçası pek etik bir durum değildir fakat doğal görünmesi adına doğal yorumlar gerçekleştirebilirsiniz. Aynı yada farklı IP adreslerinde olmasının çokça bir önemi bulunmamaktadır.

 • Nail Özdemir
  0
  Nail özdemir 16 Ocak 2015, 11:44

  Cevaplar için çok teşekkürler. Fakat 3.soruya dikkat etmemişsiniz sanırım. Merak ettiğim bir konu, cevaplarsanız sevinirim

 • admin
  0
  Admin 14 Ocak 2015, 21:34

  Merhabalar,

  Sorularınıza maddeler halinde cevap verelim.

  1- Etiketlere veya kategorilere SEO çalışması gerçekleştirebilirsiniz, zararı olmayacaktır. Agresif bir backlink çalışması yapmayın, tavsiye etmemekteyiz. Bunun yerine daha doğal sosyal medya çalışmaları ve tanıtım yazısı çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

  2- Sosyal medya hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Reddit ise bir imleme sitesidir, bu yüzden aşırılığı tavsiye etmemekte, daha çok Facebook, Google + ve Twitter’i önermekteyiz. Pinterest’i de unutmayın…

SEO’da Yükselme Stratejim Nasıl? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et