Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1218 Görüntülenme

Ben kitaplarınızı okudum ama ben kendimi daha da geliştirmek istiyorum uzman olmak istiyorum ne gibi kaynaklar ve yöntemler önerirsiniz nasıl kaynaklardan çalışmalıyım.

 • 1
 • 1
 • SEO uzmanı neler yapar? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   26 Ağustos 2015, 12:34

   1

   Merhaba Ahmet Bey,

   Uzmanından SEO ve Sorularla SEO kitaplarımızı okuduktan sonra bunları uygulamanız ve test etmeniz gerekiyor en iyi öğrenme yöntemi bu olacaktır. Farklı alanlarda kendinize siteler oluşturun ve kendinize bir hedef belirleyin kitap dan almış olduğunuz bilgiler ışığında bu adımları oluşturduğunuz sitelere uygulayarak kendiniz için bir deneyim oluşturabilirsiniz.

   SEO uzmanı olmak için bazı düşünce, araştırma ve bilgi özellikleri gerekmektedir. Bunlar aşağıdaki gibidir;

   Programlı Çalışma : Yapılacak tüm SEO çalışmaları belirli bir program içersin de gerçekleşir, istikrarlı ve prensipli çalışmak SEO uzmanı için gereken birincil kriterdir.

   Analitik Düşünme : Onlarca veriyi iyi değerlendirerek, karar verme; karşılaşılan hata ve sorunlara etkili çözümler üretme tüm SEO süreci içerisinde gereken diğer özelliklerdir.

   Etik ve İyi Niyet : SEO uygulama ve işleyiş olarak maalesef kötüye kullanıma açık bir sektördür. SEO uzmanının mutlaka iyi niyet çerçevesi içerisinde çalışmaları yürütüyor olması ve tamamiyle etik çalışmalarla başarıyı hedeflemesi gerekir.

   Ar – Ge : Araştırma ve Geliştirme SEO sektörünün en can alıcı noktasıdır. Arama motoru algoritmalarıyla birlikte çok değişken ve yenilikçi bir sektördür. Bu sebeple, bir SEO uzmanı bu doğrultuda bilgilerini ve uygulama tekniğin geliştirmek zorundadır. Aksi halde gün geçtikçe başarı potansiyeli giderek düşecektir.

   Daha önce hazırlamış olduğumuz SEO uzmanı nasıl olunur makalemizi okumanızı öneririm. https://www.seohocasi.com/seo-uzmani-nasil-olunur/

  Cevapla

  SEO uzmanı neler yapar? Sorusunu Cevapla