Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1001 Görüntülenme

Merhabalar, yeni mezunum ve kariyerimi SEO alanında ilerletmeyi düşünüyorum. Ancak yeterli donanıma sahip olduğumu düşünmüyorum. SEO öğrenmek zor mu? Sıfırdan öğrenmek benim için vakit kaybı olur mu? Görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

 • 1
 • 1
 • SEO Öğrenmek Zor Mu? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   2 Haziran 2021, 14:20

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle belirtmek isterim ki bende aynı süreç ile birlikte SEO Uzmanlığı alanında kendimi geliştirmekte olan biriyim 🙂

   SEO öğrenirken aslında en büyük donanımın keşfettiğiniz kaynaklar olduğunu gözlemleyeceksiniz. Aslında bir çok meslek ile benzerlik gösteren SEO uzmanlığı, araştırmacılık ruhunu benimsemeniz ve meraklı olmanız ile harmanlanıp geliştirmeler yapmanız doğrultusunda olumlu yönde ilerleyecektir.

   SEO öğrenmek terimsel olarak çok basit olsada kendini geliştirme konusunda oldukça zor bir daldır. Hatta bence SEO uzmanlığı, doktorluk mesleği ile aynı zorluklara sahiptir. Maalesef doktorlarında en çok zorluk çektiği "herkesin her konuda fikri var ancak kimse doğruyu görmek istemiyor" mevzusu SEO uzmanları içinde geçerlidir.

   Kesinlikle sıfırdan SEO eğitimi vakit kaybı değildir. Hatta bu eğitimler sonucunda aslında kimsenin dikkat etmediği yapıları analiz etme konusunda kendinizi diğer uzmanlardan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

   Kendi tecrübelerimden sizlere aktarmak istediğim bir detay ise;

   Mesleki anlamda çok fazla doğru olduğunu ve bu doğruların hangilerinin doğru olduğunu gözlemlerken çok zorluk çekeceksiniz. Bu zorlukları bir tecrübe olarak görmeye başladığınızda kendi gelişiminizi ve projelerinizde ki ilerlemeyi rahatlıkla gözlemleyebileceksiniz 🙂

   Umarım kariyerinizde başarılı bir SEO Uzmanı olmanız dileğiyle,

   İyi günler.

  Cevapla

  SEO Öğrenmek Zor Mu? Sorusunu Cevapla