Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 yıl önce  |  1388 Görüntülenme

Bu şekilde sorularımıza itina ile ve doğru bir şekilde cevap verdiğiniz için öncelik olarak teşekkür ederim. Birkaç soru soracağım için soruları sayı ile sıralamak istiyorum. Bu soruları sormak gereği duymamın nedeni sitenizde yazıları okudukça bazı şeyleri yanlış yaptığımın farkına vardım.

1.soru: örnek olarak, elma.com adında bir sitem var bu siteye farklı aynı içerikli sitelerden ortalama olarak 10-15 siteden hit almak için bir resim koyup 300*250 boyutlarında ve kod düzeni
Elma şeklinde yapıyorum bunu bir de resim olarak link verdiğimi düşünün bu şekilde mi siteme hit almalıyım. Daha sonra ben site araçlarından sorgulama yaptığım zaman elma.com site için reklam aldığım sitelerden gelen linkler binlerce olmuş. Bu konuları fazla irdeleyemediğim için umarım durumumu anlatırım. Bana örnek kodlamayı yazabilir misiniz şu şekilde siteye link vermem gerektiğini.

2.soru: Footer linkleri pek bir önemi kalmamış anladığım kadarıyla peki şimdi varolan footerdeki linkleri direkt kaldırırsam sıralamalarda bir şey kaybeder miyim? Yada nasıl bir yol izlemeliyim?

3.soru: Ayrıca siteme diğer sitelerden hit almak için herkesi anasayfa mı yönlendirmek doğru olur yoksa kategorilere falan yönlendirmek doğru olur. A sitsinden gelenler elma.com'un x kategorisine gitsinler gibi..

4.soru: Blogspot siteleri paravan olarak kullanıyor. Peki, bu blog sitelerine tanıtım amaçlı link verdiriyoruz peki yorum yaparak link atmak arasında ne gibi bir fark var yani demek istediğim benim sitem ile ilgili içerik olarak aynı blogspot sitelerine yorum yazarken site linkimi koymak ile benim açmış olduğum blogspot sitelerine yazdığımı yazı içerisine koyduğum link arasında ne gibi bir fark var.

5.soru: Örnek olarak elma.com sitesine bir yazı yazıyorum. Elmanın faydaları diye.. Yükselmek istediğim kelime elma için yazı içerisinde elma kelimesi anasayfaya elma.com link vermek mi doğru yoksa. Aynı yazı içerisinden elmanın faydaları kelimesine elma.com/elmanın-faydaları diye mi vermek doğru olur?

6.soru: Türkçe içerik sitesi ile aynı içeriğe sahip yabancı forum sitelerinde tanıtım yazısı yazmak veya o forumlarda yazı yazarak imzamızda olan sitenin görünürlüğünü artırmak için yazılar yazmak doğru bir şey mi? Yabancı içerikli olduğu için yoksa hiçbir önemi yok mu?

Umarım sorularımdan dolayı sizi bunaltmadım uzun olduysa kusura bakmayınız.

  • 1
  • 1