Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1577 Görüntülenme

SEO konularında deneyimsiz biri olarak kurduğum web sitelerim için çat pat bi şeyler yapabiliyorum ama SEO'nun bir strateji gerektirdiğini de biliyorum. Sonuç olarak benim sormak istediğim başarılı bir süreç hedeflendiğinde SEO için Yapılması Gerekenler nelerdir?

 • 1
 • 1
 • SEO İçin Yapılması Gerekenler için Yanıtlar

   Hakkı K.
   Hakkı K.

   16 Ağustos 2019, 11:08

   1

   SEO sürecine başlamak adına yapılması gereken işlemlerin planlanması kadar aynı istikrar ile uygulanması da önemlidir. Başlangıç sürecinde yapılması gerekenleri iki ana yapıda toparlarsak;

   - Site içerisinde yapılması gereken işlemler
   - Site dışında yapılması gereken işlemler

   Projelerin başlangıç aşamasında karşılaştığımız en sık sorunlardan biri arama motorları ile uyumsuz olan link yapılarıdır. Bu yapıların düzeltilmemesi robotların algılamasını zorlaştıracaktır. Arama motorları ile en uyumlu link yapısının klasörleme mantığı şeklinde olduğunu bilmeyenler adına tekrar hatırlayalım.

   ornekdomain.com/icerik-adi

   SEO sürecinde yapılan işlemlerin istikrarını tetikleyecek bir diğer unsur ise sitenin güncelliği = içerik eklenmesidir. Siteniz için ön görülen içerik giriş sayısı sitenin amacına göre değişkenlik gösterse de eklediğiniz her kaliteli paylaşım sitenize yaptığınız bir yatırım olarak öngörülmektedir.

   İş yoğunluğunuza bağlı olarak tavsiye edilen içerik girişleri günlük 1+ olarak öngörülmektedir. Eğer ki profesyonel anlamda bir içerik desteğine ihtiyaç duyuyorsanız İÇERİK HİZMETİ çözümlerimize göz atabilirsiniz.

   Altın İpucu: Anasayfanızda mutlaka değişken olarak güncellediğiniz içeriklere bir alanda yer verin. Bu davranış ana sayfanızın da sürekli olarak güncellendiği sinyalini arama motoru robotlarına fark ettirecektir.

   E-ticaret siteleri için bu altın ipucunun uygulanması ana sayfada yer vereceğiniz haberler-duyurular bölümü ile de gerçekleştirilebilir.

   Arama motoru optimizasyonu planlamasında belirlediğiniz anahtar kelimelerin siteniz ile uyumlu hale getirilmesi sağlamak istediğiniz başarıya sizi bir adım daha yaklaştırmaktadır. SEO uzmanları tarafından belirlenen anahtar kelimelerin, bu kelimeler ile %100 uyumlu şekilde oluşturulan Title, Decription ve metaların daha yararlı olacağını bilmenizi isteriz. Webtures gerçekleştirilen tüm SEO projelerinde sizin için maksimum geri dönüşü sağlayacak title ve description optimizasyonunu sağlayarak sizi yarışa daha güçlü hazırlamaktadır.

   Anahtar kelimeler ile optimize şekilde oluşturulmuş title, description ve kombinasyonu örneği verelim.

   Anahtar kelime: İzmir Araba Kiralama

   Title : İzmir Araba Kiralama
   Desc: İzmir araba kiralama çözümleri, ekonomik fiyatları ve konforunu FİRMA ADI ile çıkarın!

   Altın İpucu: SEO sürecinde kullanılacak olan makalelerin hazırlanırken firma tanıtımı yerine hizmet ve ürünleriniz hakkında bilgi verici, kayda değer ve işe yarar içerikler paylaşmanız ziyaretçi etkileşiminizi arttıracağından SEO etkisini de % olarak arttıracaktır.

   Örneğin araç kiralama firmanızın tanıtımı yerine “Otomatik araçlar nasıl sürülür?” şeklinde informatik bir başlık seçmeniz ve anahtar kelimelerinizi içerisinde geçirerek link çıkışı yapmanız daha faydalı olacaktır.

   Site içi optimizasyon alanında yapabileceğiniz aşamaları listelersek

   - Ana sayfa açılış hızını arttırabilirsiniz.
   - Sitenizde bulunan gereksiz sorgulardan kurtulabilirsiniz.
   - Css sprite tekniği ile görsellerin optimizasyonunu iyileştirebilirsiniz.
   - Sitenizi Türkiye’de barınan bir hosting firmasına taşıyabilirsiniz.

  Cevapla

  SEO İçin Yapılması Gerekenler Sorusunu Cevapla