Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1844 Görüntülenme

Google aramalarında title uzunluğu örn: SEO için önerilen 60 karakteri geçtiğinde 60 karakterden sonrasını Google aramalara sığdıramadığı için arama kelimesi eşleşse bile göstermiyor mu? örnegin: araba oyunları | yarış | kız giydirme oyunu vs yazdık 60. karaktere de bebek oyunları yazdık. Google bebek oyunları kelimesini görmez mi?

İyi çalışmalar

 • 1
 • 1
 • SEO için Title Uzunluğunun Önemi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   30 Ocak 2015, 08:06

   1

   Merhabalar Süleyman Bey;

   SEO yu temelde 2 ye ayırıyoruz. Site içi SEO ve bir de site dışı SEO. Site içi SEO çalışmalarında site içi optimize oldukça önemlidir. Bazı kriterlere göre doğru bir şekilde hareket edilmelidir. Öncelik olarak title, description ve H1 etiketlerinin doğruluğuna dikkat edilmelidir. Sizinde dediğiniz gibi 60-65 karakterden uzun olan bir title yapısı ve 155 karakterden uzun bir description yapısı Google aramalarında "..." olarak görünecek ve bu kısımdan sonrası görünmeyecektir. Bu durum kullanıcı açısından oldukça önemli bir durumdur. Çünkü kullanıcı, aramak istediği sorguda çıkan sitelerin title ve description kısmına bakarak site hakkında ön bilgi alır. Bu ön bilgiyi düzgün ve yeterli olmadığında otomatik olarak bir sonraki siteye bakacaktır. Bu nedenle site içi optimizasyon yapılırken en önemli anahtar kelimenin title'da en önce görünecek şekilde yani sol tarafta olmasını önermekteyiz.

   Ancak örnek verdiğiniz yapıda aradığımız anahtar kelime Google aramalarında "..." dan sonra yer alıyor ve biz göremiyorsak Google tarafından bu kelime title da yer aldığı için bu siteyi sıralamada gösterecektir. Bu durumun zararı Google açısından değil kullanıcı açısından olacaktır. Kullanıcı, aradığı kelime ile eşleşmeyen bir siteye girmek istemeyi tercih etmeyebilmektedir. Bu nedenle anahtar kelimenin title ve description da olabildiğince solda olmasını önermekteyiz.

  Cevapla

  SEO için Title Uzunluğunun Önemi Sorusunu Cevapla