Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1308 Görüntülenme

SEO işlemi uygularken ne gibi bir sıra takip ediyorsunuz? Örneğin, "1.iç SEO ayarlamaları 2. Backlink kazandırmak 3. siteyi güncel tutmak" gibi bir sıralama vermek istesek ilk 10 madde ne olurdu?
Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • SEO İçin İşlem Sıralaması Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   1 Ağustos 2015, 10:40

   1

   SEO çalışmaları için öncelikle anahtar kelime tespiti yapılmalıdır. Dış SEO çalışmaları başlamadan önce ilk olarak web sitesinin site içi SEO kriterlerine göre analiz işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. SEO çalışmaları 2 ana kategoriye ayrılmakta, site içi SEO ve site dışı SEO. Site içi SEO %35, site dışı ise %65'lik bir önem derecesine sahiptir. Genel anlamda site içi SEO çalışmaları yapılarak site dışındaki çalışmalara başlanması, bu çalışmalardan alınacak etkiyi ve verimi arttırmanıza yardımcı olmaktadır. SEO çalışmalarında etkisini en hızlı görebileceğiniz çalışma site içi SEO çalışmaları sonrası gerçekleşmektedir.

   Sonrasında ise belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerin rekabet oranı ve yoğunluk durumu tespit edilerek bu noktada rakip firmalar belirlenmelidir. Rakip firmalar üzerinden gerekli analizler yapılarak onların yapmış olduğu çalışmalara ve çalışma yoğunluğuna göre kendi web siteniz için bir çalışma stratejisi belirleyebilirsiniz. Dış SEO çalışmalarında haber siteleri üzerinden alınan tanıtım yazıları, paravan bloglar, forum siteleri üzerinden backlink alabilir ve sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz. Eş zamanlı olarak sosyal medya üzerinde web sitenize ait linkleri paylaşıp kullanıcı etkileşim oranınızı arttırmaya yönelik çalışmalar yapmalısnız.

   Kullanıcılarınızın web sitenizde daha fazla gezinmesi için blog sayfaları açabilir, düzenli olarak bu sayfalarınıza içerik ekleyebilirsiniz. Google analytics üzerinden en çok çıkış yapılan sayfalarınızı belirleyip kullanıcılarınızı web sitenizde tutmak adına neler yapabileceğinize dair yeni fikirler üretebilirsiniz.

   Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak sadece Google için kaliteli bir web sitesi oluşturmak anlamına gelmemektedir, Google kullanıcılara en çok fayda sağlayan web sitelerini yeni algoritmaları ile birlikte seçip buna uyan kaliteli web sitelerini daha üst sıralarda gösteriyor. Bu sebepten ötürü sadece Google odaklı değil, tamamen kullanıcı odaklı çalışmalar yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

  Cevapla

  SEO İçin İşlem Sıralaması Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla