SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

SEO Çalışmaları Ne Zaman Başlanmalı ?

0
Sefer
Sefer
Genel 4 sene önce 327 Görüntülenme

Merhabalar,

Şuan bir web sayfası üzerinde çalışmaktayım ve sitenin yapım aşaması neredeyse 1 ay kadar sürmekte. Sorum ise şu; sizce site tamamen bittiğinde mi Webmaster Tools, Alexa, Bing gibi servislere kayıt yaptırıp SEO çalışmalarına başlamalıyım; yoksa sitenin yapımına başlar başlamaz mı bu çalışmaları yürütmeliyim?

SEO Çalışmaları Ne Zaman Başlanmalı ? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 25 Ağustos 2015, 17:27

  Merhabalar,

  Web sitelerinde SEO çalışmalarına web alt yapısının tamamen bitirilip başlanması daha mantıklı bir yol olmaktadır. Eğer web siteniz yapım aşamasındayken SEO çalışmalarına başlarsanız veya arama motorlarına kayıt yaptırırsanız düzenleme aşamasında olan sayfalarınız da Arama motorlarınca indeks alır. Search Console üzerinde ise bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Web sayfalarınızın yeteri kadar optimize edilmeden arama sonuçlarındaki varlığı, web siteniz üzerinden istediğiniz şekilde verim almanızı engelleyecektir.

  Bu sebeplerden ötürü öncelikle tasarımsal çalışmalarınızı bitirdikten sonra web sitenizi site içi SEO kriterlerine göre analiz edip, varsa eksikliklerinizi giderip daha sonra yayına almanızda ve arama motorlarına kayıt yaptırmanızda fayda vardır. Bu sayede hem daha üst sıralarda indeks alacaksınız hemde daha hızlı bir yükseliş elde edeceksiniz.

SEO Çalışmaları Ne Zaman Başlanmalı ? Sorusunu Cevapla

SEO Çalışmaları Ne Zaman Başlanmalı ? ile Benzer SEO Yazıları