Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1106 Görüntülenme

Şu an bir web sayfası üzerinde çalışmaktayım ve sitenin yapım aşaması neredeyse 1 ay kadar sürmekte. Sorum ise şu; sizce site tamamen bittiğinde mi Google Search Console, Alexa, Bing gibi servislere kayıt yaptırıp SEO çalışmalarına başlamalıyım; yoksa sitenin yapımına başlar başlamaz mı bu çalışmaları yürütmeliyim?

 • 1
 • 1
 • SEO Çalışmaları Ne Zaman Başlanmalı? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   25 Ağustos 2015, 17:27

   1

   Web sitelerinde SEO çalışmalarına web alt yapısının tamamen bitirilip başlanması daha mantıklı bir yol olmaktadır. Eğer web siteniz yapım aşamasındayken SEO çalışmalarına başlarsanız veya arama motorlarına kayıt yaptırırsanız düzenleme aşamasında olan sayfalarınız da Arama motorlarınca indeks alır. Search Console üzerinde ise bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Web sayfalarınızın yeteri kadar optimize edilmeden arama sonuçlarındaki varlığı, web siteniz üzerinden istediğiniz şekilde verim almanızı engelleyecektir.

   Bu sebeplerden ötürü öncelikle tasarımsal çalışmalarınızı bitirdikten sonra web sitenizi site içi SEO kriterlerine göre analiz edip, varsa eksikliklerinizi giderip daha sonra yayına almanızda ve arama motorlarına kayıt yaptırmanızda fayda vardır. Bu sayede hem daha üst sıralarda indeks alacaksınız hem de daha hızlı bir yükseliş elde edeceksiniz.

  Cevapla

  SEO Çalışmaları Ne Zaman Başlanmalı? Sorusunu Cevapla