Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1289 Görüntülenme

Size fazlasıyla soru sordum öncelikle özrümü kabul edin. Ama SEOyu yeni öğrenmeye başladım merak ettiğim çok şey var 🙂 bu hizmetiniz için ayrıca teşekkür ederim SEO Hocası ekibi.

Sorum şu 2 aylık bir web sitem var günlük en az 2 makale en fazla 5 makale giriyorum daha yeni 6 tane paravan backlink yapmak için blog sayfası açtım bunlarda da 3 günde bir makale paylaşıyorum ana siteyle alakalı ve link veriyorum sosyal medya sayfalarımı yeni açtım onlarda da muhtemelen 2 3 güne bir paylaşım yapacağım ileride kalitesi iyi olan sitelerden backlink paketi almayı düşünüyorum 1 sene boyunca rutin olarak bu stratejide SEO çalışması yaparsam tahmini SEO başarım ne olur veya daha fazla yapmam gereken ne var?

 • 1
 • 1
 • Rutin SEO çalışması ile 1 yıl içinde elde edeceğim başarı nedir? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   26 Ağustos 2015, 14:44

   1

   Merhaba Mehmet Bey,

   SEO çalışmalarında ilerleme süreci anahtar kelime ve sektörün rekabetine göre değişebilmektedir. Siteniz için çalışma stratejisi oluştururken ilk etapta site içi ile başlayabilirsiniz. Site içi SEO hatalarınızı eksiz olarak gideriniz. Sitenize makale girişlerini ve site dışı SEO çalışmalarını planlarken rakiplerini analiz edin onların sitelerinde ne sıklıkla makale girişleri yaptığını ne tür backlink çalışmaları gerçekleştirdiğini hangi alanlardan backlink aldığını tespit edip buna yönelik bir SEO stratejisi oluşturmak çok daha sağlıklı olacaktır. Uzun süreli bir planlama yapabilmeniz için hem sektörünüz hem de rakiplerinizle alakalı detaylı bilgiye ulaşıp tam anlamıyla analiz ettikten sonra bir planlama gerçekleştirebilirsiniz.

   Kullanıcıları sitenize çekebilmeniz için size bir kaç önerim olacak sitenizin sayfalarını hazırlarken kesinlikle sitenizi ziyaret edecek kişiler gibi düşünmeniz gerekiyor paylaşılacak içerikler ilgi çekici bilgilendirici ve okuyan kişiyi tatmin edecek içerikler olması gerekir. Sayfalarınız sadece metinden oluşmasın bunları görseller ve videolarla süslerseniz sitenizi ziyaret eden kişileri sitenizde çok daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Rutin SEO çalışması ile 1 yıl içinde elde edeceğim başarı nedir? Sorusunu Cevapla