Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1304 Görüntülenme

Türkiye pazarında kuvvetli bir web sitesine sahibiz ve Rus pazarına açılmayı düşünüyoruz. Türkiye'nin dinamiklerini zaman içerisinde öğrendik ve ayak uydurduk. Fakat Ruşça SEO çalışmasının nasıl olacağına, oradaki dinamiklere, bize katacaklarına dair fikrimiz yok. Bu konudaki yönlendirmeleriniz çok değerli olacak.

 • 1
 • 1
 • Rusça SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   Kıymet H.
   Kıymet H.

   15 Ağustos 2019, 17:42

   1

   İnternet sitelerinin hedef kitlesi tarafından yapılan arama sorguları sitelere girecek ziyaretçi sayısını belirlemektedir. Siteler bu kelimeler üzerinde ne kadar otoriter olursa o kadar çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu zorlu rekabet dalında yapılan işlemler bütününe ülkemizde arama motoru optimizasyonu dense de küresel anlamda SEO olarak anılmaktadır.

   Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Rusya kaynaklı yayın yapan internet sitelerinin de SEO çalışmalarına ihtiyacı vardır. Unutmayın sitenizin hedef kitlesini oluşturan arama sorgularında sağlayacağınız otorite size daha fazla ziyaretçi olarak geri dönmektedir.

   Rusya’nın İnternet Teknolojilerine Yaklaşımı

   Rusya özellikle mobil internet kullanımında listede ilk üçte yer almaktadır. İnternet kullanımının %21,7’si mobil internet ile sağlandığını düşündüğümüzde aslında ne kadar büyük bir kullanıcısı kitlesi olduğu daha net ortaya çıkıyor. 2014 yılında 144 milyona ulaşan nüfusun %61,4’ü aktif olarak interneti kullanıyor.

   Rusya aynı zamanda Avrupa ülkeleri arasında en büyük E-Ticaret pazarına sahip ülke olarak yorumlanıyor. 8 Milyar Euro’luk E-Ticaret hacminin bulunması da firmaların bir an önce harekete geçmesinin asıl sebebini gösteriyor.

   Rusya’da SEO’nun Size Kazandıracakları

   Marka bilinirliği açısından önemli bir faktör olan SEO aynı zamanda online itibar yönetimini de bünyesinde barındırmaktadır. Arama motorları ile dost siteler yetiştirmeniz, sitenizi ziyaretçiler ile ödüllendirecektir.

   Rusça arama sorguları üzerinden kazanacağınız ziyaretçiler sitenizin popülerliğini arttıracağı gibi, alacağınız geri dönüşler ile rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacak.

   Başarıyı Ertelemeyin!

   Rusça SEO çalışmalarını ertelemeniz aynı zamanda başarınızı da ertelemenizdir. Dilerseniz aşağıdaki teklif formumuzu doldurarak başarıya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

  Cevapla

  Rusça SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla