Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1764 Görüntülenme

ben Google aramalarında belirlediğim kelime gruplarında üst sıralarda yer almak istiyorum.  Siteye yüklediğim resimlerin tamamına "anahtar-kelime ... " (isimleri ayırt etmek için "..." noktalı alana otomatik rakamlar gelecek) şeklinde bir kurgu yapsam SEO çalışmaları açısından nasıl bir etki yaratır?

 • 1
 • 1
 • Resimlere Otomatik Rakamın SEO Etkisi? için Yanıtlar

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   26 Mart 2020, 17:57

   1

   Sorunuz tarafımıza iletilen ve sıkça sorulan sorulardan biridir.

   Bu yazıda, görsel optimizasyonu hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

   Görsel ve URL Adresi Uyumu
   Sitenize yüklediğiniz görsellerin, arama sonuçlarında yer almasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi görselin ismidir. 1548461335499.png gibi isimlerden kaçınmalı ve bunun yerine görseli anlatıcak şekilde isimler girmelisiniz.

   Google Görsel Güncellemesi & Bilgilendirme
   Google artık mobil tarayıcı görsel arama sonuçlarında resimlerin altında alt yazı göstermektedir. Alt yazı sayfanın başlığı ile uyumlu olarak belirtilmelidir.

   Görsel ismi yanında alt etiketi girişi de mutlaka yapmanız gerekenler arasında. Görsel ismi, alt etiketi ve sayfa başlığı ile uyuşması sonucunda anlamlı olarak arama sonuçlarında daha iyi görünüm sağlayabilirsiniz.

   Arama motoru botları kullanıcılar gibi görselleri algılayabilmesi için Alt etiketlerini okuması ve anlayabilmesi gerekiyor. İçerikleriniz, görseller ile aynı anlatım içerisinde olacağından Alt etiketi ona göre ayarlamanız gerekiyor.

  Cevapla

  Resimlere Otomatik Rakamın SEO Etkisi? Sorusunu Cevapla