SEO Hocası'na Sor

Resimlere Otomatik Rakam Atamak SEO’ya Nasıl Etki Eder ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Resim Alt Etiketi 1 sene önce 1093 Görüntülenme

Merhabalar, ben Google aramalarında belirlediğim kelime gruplarında üst sıralarda yer almak istiyorum.  Siteye yüklediğim resimlerin tamamına “anahtar-kelime … ” (isimleri ayırt etmek için “…” noktalı alana otomatik rakamlar gelecek) şeklinde bir kurgu yapsam SEO çalışmaları açısından nasıl bir etki yaratır ?

Resimlere Otomatik Rakam Atamak SEO’ya Nasıl Etki Eder ? için Yanıtlar

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 26 Mart 2020, 17:57

  Merhabalar,

  Sorunuz tarafımıza iletilen ve sıkça sorulan sorulardan biridir.

  Bu yazıda, görsel optimizasyonu hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

  Görsel ve URL Adresi Uyumu
  Sitenize yüklediğiniz görsellerin, arama sonuçlarında yer almasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi görselin ismidir. 1548461335499.png gibi isimlerden kaçınmalı ve bunun yerine görseli anlatıcak şekilde isimler girmelisiniz.

  Google Görsel Güncellemesi & Bilgilendirme
  Google artık mobil tarayıcı görsel arama sonuçlarında resimlerin altında alt yazı göstermektedir. Alt yazı sayfanın başlığı ile uyumlu olarak belirtilmelidir.

  Görsel ismi yanında alt etiketi girişi de mutlaka yapmanız gerekenler arasında. Görsel ismi, alt etiketi ve sayfa başlığı ile uyuşması sonucunda anlamlı olarak arama sonuçlarında daha iyi görünüm sağlayabilirsiniz.

  Arama motoru botları kullanıcılar gibi görselleri algılayabilmesi için Alt etiketlerini okuması ve anlayabilmesi gerekiyor. İçerikleriniz, görseller ile aynı anlatım içerisinde olacağından Alt etiketi ona göre ayarlamanız gerekiyor.

Cevapla

Resimlere Otomatik Rakam Atamak SEO’ya Nasıl Etki Eder ? Sorusunu Cevapla

Resimlere Otomatik Rakam Atamak SEO’ya Nasıl Etki Eder ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla