Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1844 Görüntülenme

Merhaba örnek olarak KUTU sektöründe güçlü rakipler olduğunu varsayarak, ben kutu kelimesinde değil de de mavi kutu aramasında ilk sayfaya çıkmak istiyorum, rakiplerim çok güçlü kutu yazınca da mavi kutu yazınca da onlar çıkıyor, ben rakibimin mavi kutu için aldığı backlinkleri nereden öğrenebilir ve ondan daha güçlü backlinkler alabilirim?

 • 1
 • 1
 • Rakiplerin Backlink Aldığı Keywordler için Yanıtlar

   admin
   Admin

   25 Kasım 2014, 15:13

   1

   Google sıralamalarında domain yaşının önemli bir artısı mevcuttur. Tabi ki bu yapı tek başına etkili olmamaktadır. Bu durumun site içi sağlıklı bir SEO yapısı ile destek görmesi gerekmektedir. Sağlık bir site içi yapı ile her zaman daha sağlıklı çalışmalar gerçekleştirilebilir. Bu site içi yapıyı en sağlıklı şekilde kurduktan sonra en önemli nokta ise site dışı çalışmalardır. Site dışı çalışmalar için doğru bir araştırma ile doğru bir strateji kurmanız gerekmektedir. Bu araştırmalar sırasında çeşitli araçlardan destek alabilirsiniz. Bu noktada benim önerim, kapsamlı bir şekilde detaylı olarak backlink ve anahtar kelimeler ile ilgili bilgiler verdiği için "Ahrefs" aracı olacaktır. Ahrefs aracından rakibinizin en çok çalıştığı ve nerelerden backlink aldığını görebilir ve ona göre bir strateji kurabilirsiniz.

   "Kutu" kelimesinin rekabet düzeyi "Mavi Kutu" kelimesinden oldukça yüksek olduğu için, eğer kısa sürede yükselmek istiyorsanız tercihinizi "Mavi Kutu" kelimesinden yana kullanmanız gerekmektedir. Ancak aylık ortalama aranma sayısını göz önüne aldığımızda "Kutu" kelimesinin aranma sayısı "Mavi Kutu" kelimesine göre daha yüksek olduğu için ilk sayfada yer almanızın getiri oranı daha yüksek olacaktır.

  Cevapla

  Rakiplerin Backlink Aldığı Keywordler Sorusunu Cevapla