Facebook Places Artık Türkiye’de

Kim, Ne, Ne Zaman, Ve Şimdi Nerede nedir bu cümlenin altındaki değineceğimiz konu, Sosyal medya’ya yön veren Facebook’tan başkası değil tabiki. Yenilikleri, güncellikleri ve akıl dolu projeleriyle zaman zaman Google gibi bir devi bile arkasında bırakmayı başaran Facebook yeni bir servisle karşımızda. Sosyal medya’ya yeni bir boyut kazandıracağını düşündüğümüz bu servisi sizler için mercek altına alıyoruz.

Facebook Places ( Yerler )

Facebook’un yeni servisi Facebook Places (Facebook Yerler) Türkiye’de aktif olmaya başlıyor.ABD ve bazı ülkelerde aktif olarak kullanılan özellik görünüşe göre artık ülkemizde de kullanılabiliyor.Dokunmatik telefonlar için de web tarayıcıda touch.facebook.com adresine göz attığınızda yine yerler özelliğinin aktif olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca yerler özelliğini touch.facebook.com adresinde veya iPhone, Blackberry, Android, HP webOS ve Windows Phone 7 için Facebook Uygulaması’nda kullanabilirsiniz.

Facebook Yerler hakkında detaylı bilgi için Facebook.com/places adresini ziyaret edebilirsiniz.

Değerlendirme: Asıl dikkatimi çeken olay, Places sayfasındaki “Yeni: Yakınındaki Fırsatları Bul” sloganı. Online alışverişin yeni furyası olan fırsat ve indirim sitelerinin popülerliği şüphesiz Facebooku harekete geçirmiş. Sosyal medyada dünya genelinde yayılan fırsat sitelerini hem kendine çekmeyi hem de kullanıcıları çekmeyi hedefleyen bir düşünceye rastlar gibiyim. Oldukça akılcı bir yapım diğer sosyal medya paltformlarında da benzer bir servis olması muhtemel. Başarılı bir servis bakalım getireleri neler olacak.

Değerlendirme bölümü kendi görüş ve düşüncelerimdir, sizlerde görüş ve fikirlerinizi yorumlarınızla belirtebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Twitter Reklam Servisini Duyurdu başlıklı makalemizde twitter, twitter haberler ve twitter reklam servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook Places Artık Türkiye’de için yorum yapabilirsiniz. (1)

  • İpar Soyadı

    Nerede Olduğunu Paylaş ve Yakındaki Arkadaşlarınla İletişim Kur başlıkları işin süsü olduğu belli tabi ama bize göre.

    Yeni: Yakınındaki Fırsatları Bul ise facebookun her alanda olduğu gibi pazarlamadaki zekasını bir kez daha aktif olarak kullandığının göstergesi olarak görüyorum.

    Detaylı açıklama ve bilgi için teşekkür ederim.


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE