Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1514 Görüntülenme

Benim kardeşimin bir E-Ticaret sitesi var açalı 8 ay oldu ve ilk iki ay ürün filan eklendi daha sonra az az yine ürün ekmeleri oldu sonra kardeşim girip robots mete ve sitemap eklnetilerini filan etkisiz hale getirmiş. Şmdi ben SEO çalışmalarına başladım eklentileri filan kurdum ve site hiç yokken 4.sayfa ikinci sıraya anahtar kelimemde geldi. Fakat yalaşık 1 hafta olacak orda kaldı site anasayfa açıklamarını filan değşştirdim değişti fakat yine orda hiçbir oyanama yok ne düşüyor ne çıkıyor ne yapmam gerekli. Uzun bir süre içerik girilmediği içinmi yada bilnçsizce ürün eklendiği içinmi nerden başlayayım şu an SEO sıfır sitemde yapacağım daha sadece anasayfa başlığına optimizasyon uyguladım. Sizce ceza mı aldı sitem sıra cezası gibi?

 • 1
 • 1
 • Neden Hep 4.ün sayfada sitem çakılı kaldı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Aralık 2014, 15:45

   1

   Merhaba Fırat,

   Sitenizin ceza aldığını zannetmiyorum sitenin sitemap ve robots dosyaları engellendiği için siteniz sıralamadan çıkmıştır. Sonradan bu eklentileri kurduğunuz için sitenizin 4. sayfadan giriş yapmıştır. Bu sıralamayı arttırmak için ilk etapta sitenizin tamamen SEO uyumlu hale getirmeniz gerekiyor. Sitenizdeki hataları https://www.seohocasi.com/seo-analiz/ ve https://www.seohocasi.com/seo-siralama-kriterleri/ buradaki kriterlere göre düzenledikten sonra site dışı SEO çalışmaları yapmanız gerekiyor. Site dışı SEO çalışmalarında sitenize sektörünüzle alakalı sitelerden ve kaliteli haber sitelerinden backlink alımları gerçekleştirerek sitenizin anahtar kelimelerinde yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemler gerçekleştirirken profesyonel şekilde ve bilinçli şekilde yapılması gerekiyor. Yapılacak en ufak hata sitenizin ceza almasına ve gerilemesine neden olacaktır.

   Site içerisindeki yaptığınız site içi SEO düzenlemeler sitenizin yükselmesi için %30 katkı sağlar zaten yaptığınız düzenleme ile 4. sayfadan giriş yapmış bulunuyor bu sıralamayı daha fazla arttırmak için site dışı SEO çalışması yapılması gerekmektedir.

  Cevapla

  Neden Hep 4.ün sayfada sitem çakılı kaldı? Sorusunu Cevapla