SEO Hocası'na Sor

Mobil Site SEO

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Mobil Uyumluluk Kontrolü 6 sene önce 664 Görüntülenme

Merhabalar, Ben Mobil bir içerik sitesi yapacağım da yardımcı olabilirmisiniz? neler yapmam gerekiyor ? yani titleden tutup site içeriğine kadar nasıl bi algoritma izlemeliyim bilgi verebilirmisiniz?

Mobil Site SEO için Yanıtlar

 • admin
  Admin 3 Aralık 2014, 10:32

  Merhabalar Beytullah Bey;

  Mobil bir içerik sitesi için yapılacak olan SEO çalışmaları, sektörün ve anahtar kelimelerin rekabetinden dolayı özenle üzerine düşülmesi gereken bir konu olacaktır. Bunun için öncelikle domainden başlanmalı basit, akılda kalıcı, iyi bir isim bulunmalıdır. Bu noktada hosting tercihi ise Türkiye lokasyonlu olmalıdır.

  Bu işlemlerden sonra sitenizdeki çalışmak istediğiniz sayfaları oluşturmalısınız. Oluşturacağınız sayfalarda anahtar kelimenizin title, description ve sayfa içerisinde h1 etiketlerinde geçmesi gerekmektedir. Title etiketi Google aramalarında düzgün görünmesi için 70 karakteri aşmayacak şekilde hem anahtar kelimenizi hemde site adınızı içererek girilmesi gerekmektedir. Descriptionda ise yine Google aramalarını ön planda tutarak 155 karakteri aşmayacak bir açıklama metni girilmelidir. Sayfa içerisinde H1 etiketini maksimum 1 adet kullanmanız gerekmektedir. Diğer headings etiketlerini hiyerarşik bir yapıda kullanabilirsiniz. Sayfa içeriği olarak 150-200 kelimelik bir içerik yazısı yazıp makale içerisinde anahtar kelimenizin 3-4 kez yer almasını sağlamalısınız.

  Sayfa içerikleri de tamamlandıktan sonra sağlıklı SEO çalışma süreci için belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden rakiplerinizi incelemeniz gerekmektedir. Hedefiniz ilk sayfada yer almak olduğundan ilk sayfadaki siteleri potansiyel rakipleriniz olarak görmeniz ve bu rakiplerin anahtar kelimelerini, site yapısını, yaptığı çalışmaları analiz etmeniz ve bu analiz sonucunda da sitenizin hangi çalışma şeklinde ihtiyacı varsa o çalışmalara ağırlık vermeniz gerekmektedir. Çalışma süresinde doğal olmayan tüm çalışma şekillerinden kaçınmanızı, tamamen doğal, özgün bir şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim.

  Kilit nokta kuracağınız strateji olacağından, olabildiğince detaylı ve zorlu analiz süreci sizi bekliyor. Kolay gelsin 🙂

Cevapla

Mobil Site SEO Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla