Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1357 Görüntülenme

E-Ticaret sitesinde kategoriler kısmında ürünler scroll aşağıya indikçe yükleniyor az ürün olan kategoriler de sorun değil ancak çok olan ürünlerde spam niteliği taşıması mümkün müdür acaba?

 • 1
 • 1
 • Load Scroll Jquery Spam içeriğine neden olur mu? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   4 Eylül 2015, 15:31

   1

   Sizin de bahsettiğiniz gibi 20-30 adet içeriği olan web sitelerinde bu durum çok fazla göze batmamaktadır. Fakat bir sayfa üzerinde 500 veya daha fazla ürün olduğunda bu durum hem kullanıcılar için hem de Google botları için sıkıntı yaratabiliyor. Örnek olarak her üründe ürün ismi geçiyor olması bu sayfanın otomatik olarak anahtar kelime yoğunluğunun artmasına ve sayfayı spam olarak göstermesine sebep olmaktadır. Kullanıcı bazlı olarak değerlendirildiğinde sayfa hızı açısından ürünlerin geç yüklenmesi gibi problemlerle karşılaşmaktalar ve bu da web sitesinin hemen çıkma oranını ciddi ölçüde arttırmaktadır. Biz çok içeriğe sahip olan E-Ticaret sitelerinde sayfalama yapılmasını şiddetle önermekteyiz. Bir sayfa içerisinde maksimum 20-30 adet ürün göstermeli ve mümkünse sayfa içerisinde kullanıcılarınıza bilgi verici makaleler bulundurmalısınız.

   Eğer bu şekilde bir optimizasyon yapamıyorsanız kaynak kodda ürünlerin tamamını değil 20-30 tanesini Google botlarına göstererek geçici bir çözüm sağlayabilir ve sayfanın spama kaçmasını engelleyebilirsiniz.

   Web sitenizin hızını aşağıdaki link üzerinden sorgulayabilirsiniz.

   https://pagespeed.web.dev/

  Cevapla

  Load Scroll Jquery Spam içeriğine neden olur mu? Sorusunu Cevapla