Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1294 Görüntülenme

Örnek vermek gerekirse ornekdomain.com kurumsal websitemiz mermer kelimesinde ornekdomain.com/ dan sıralamaya giriyor bu şekilde değil de /mermer sayfasından sıralamaya girsin istiyorum. Bunu nasıl sağlarız? tüm gereklilikleri yaptım, anasayfadan link çıkışı verdim, yönlendirdim iç seolar yapılandırıldı vb.

 • 1
 • 1
 • Hedeflediğim Kelimede Alt Sayfa Sıralamaya Girebilir mi? için Yanıtlar

   HakanSancak
   Hakansancak

   28 Şubat 2018, 20:28

   1

   Öncelikle arama sonuçlarında hangi sayfanızın yer alacağında sayfanın otoritesi, arama sorgusu ile ilgisi ve sayfa içeriği gibi pek çok faktörün etkisi vardır. Örneğin, marka adınızla bir arama yapılıyorsa, yüksek ihtimalle ana sayfanız en üstte çıkan sonuç olacaktır ve bunu değiştirmek bir hayli zordur. Site içi ve site dışından linklemelerde /mermer sayfanızı kullanmanız bu yolda yapabileceğiniz en faydalı şey diyebilirim. Ancak bununla da başarıya ulaşmanız zordur, çünkü marka aramalarında insanlar genellikle anasayfaya ulaşmak isteyeceğinden Google aksi bir senaryoya pek de izin veren bir algoritmaya sahip değildir.

   Eğer aramalardan kastınız marka aramasın dışındaki aramalar ise işinizin zorluğu arama sorgusuna göre değişir. Vermiş olduğunuz örnekteki /mermer sayfasının mermer aramasında ana sayfanızdan önde çıkmasını istiyorsanız – ki zaten öyle olması gerekir - /mermer sayfasının içeriğinde bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Normal senaryoda mermer araması yapıldığında ana sayfanız /mermer sayfanızdan daha üstte çıkıyorsa ve üstüne linklemeleriniz de /mermer sayfasına yapılıyorsa, ortada başka bir sıkıntı vardır. Bu sıkıntı da yüksek ihtimalle sayfa içeriğinizden kaynaklanıyordur. Size tavsiye edebileceğim 2 yol var;

   - Sayfa içeriğinizi değiştirin ve 500 kelime civarı SEO uyumlu içerik olduğuna emin olun. Ardından 2-3 hafta kadar sonuçları gözlemleyin.
   - Eğer bu sürede bir değişim olmadıysa, sayfaya verdiğiniz linklemeri ( özellikle de başka sitelerden link varsa ) kontrol edin. Eğer kalitesiz ve fazla backlink satın aldıysanız, Google tarafından sayfanız otorite kaybediyor olabilir. Gereksiz – hatalı linkleri kaldırın.

   Umarım cevap sorununuzu çözmenize fayda sağlamıştır.

   Bol trafikli sorunsuz günler

  Cevapla

  Hedeflediğim Kelimede Alt Sayfa Sıralamaya Girebilir mi? Sorusunu Cevapla