Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1665 Görüntülenme

Merhabalar Sitemi SEO Analizi ile kontrol ediyorum ve h2 etiketinin 22 defa kullanılarak çok fazla kullanıldığını maximum 6 kez kullanılabileceğini işaret ediyor. Fakat sorum şu kitapda okuduğum kadarı ile her sayfada bu etiketlerin sıra ile kullanılması gerekiyor. Sonuç olarak SEO analizin kafamı biraz karıştırdı. İkinci olarak kitabınızda çokca bahsettiğiniz blackhatSEO etik olmadığını söylüyorsunuz fakat aklıma şu soru takıldı, tek tek linkleri elimiz ile gireceğimize neden bir araçla girmeyelim? Sonuç olarak proxy ile çeşitlilik sağlanır ve linklerin zamanlaması ile binlerce backlink yerine sürekli artan backlink kasılabilir.

 • 1
 • 1
 • Heading etiketlerinin kullanılması ve otomatik SEO hakkında için Yanıtlar

   admin
   Admin

   1 Aralık 2014, 09:30

   1

   Heading etiketlerinin sayfalarınızda hiyerarşik bir yapı ile bulunması gerekmektedir. Bu hiyerarşik yapı gereği 1 adet H1 etiketi kullanılmalı ve bu etiket içerisinde bulunduğu sayfaya ait anahtar kelime yer almalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise etiketlerin H1, H2, H3, H4, H5, H6 şeklinde sıra ile yer almaları ve örnek olarak H3 etiketinin H2 etiketinden önce yer almaması gerekmektedir. Title, description ve H1 etiketleri içerisinde anahtar kelimenin 1'er kez geçmesi oldukça sağlıklı bir durum olacaktır.

   SEO analizleri çok yoğun kullanıldığından dolayı bazen doğru sonuçlar veremeyebilmektedir. Ancak bir sayfa içerisinde 22 kez H2 etiketi kullanımı doğru bir kullanım şekli olmayacaktır. Sayfanızda maksimum 1 adet H1, 4 adet H2, 4 adet H3, 4 adet H4, 4 adet H5, 4 adet H6 bulunması gerekmektedir. Bu belirttiğimiz sayılar olması gereken maksimum değerde olup her bir etiketten en az 1 tane kullanmak da uygun olacaktır.

   Heading etiketlerinin doğru bir hiyerarşik yapıda kullanılması ise;

   h1-seo-/h1
   h2-SEO Dersleri-/h2
   h3-SEO'da Nofollow-/h3
   h4-Nofollow Nedir-/h4
   h5-Dofollow Nedir-/h5
   h6-Nofollow Dofollow Farkı-/h6

   şeklinde bir yapı ile daha sağlıklı olacaktır.

   Blackhat SEO konusunda etik bir çalışma şekli olmadığı için hiçbir şekilde kullanılmasını önermemekteyiz. Özellikle SEO çalışmalarında otomatik bir yapı kurarak çalışmalar gerçekleştirmek sitenize faydadan çok zarar sağlayabilir. Bunun nedeni çalışmalar süresince yapacağınız tüm işlemlerin manuel olarak kontrol etmeniz gerekmektedir ve tüm işlemler sizin kontrolünüz altında olmalıdır. Şu an Google güncel algoritma yapısı gereğince backlink sayısından çok referans alınan backlinklerin kalitesinin önemi daha fazladır. Yani 1000 adet niteliksiz backlink alımı yapılacağına, kaliteli 20 adet backlink almak aynı eş değerde olacaktır. Bu nedenle backlink kasma devrinde sona gelinmekte, artık daha doğal çalışmalara yönelmeniz gerekmektedir.

  Cevapla

  Heading etiketlerinin kullanılması ve otomatik SEO hakkında Sorusunu Cevapla