SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Heading etiket sıralaması

0
Osman H.
Osman H.
H Etiketleri 5 sene önce 636 Görüntülenme

Merhaba, hazır site paneli kullanıyoruz ve sayfanın adı doğrudan H4 olarak çıkıyor, altına H1 etiketiyle yazıya başlayınca sıralama bozulmuş olur mu? Sayfamız sizin SEO analiz sayfasındaki analiz sonucu yeşil renkte ve H1,H2,H3,H4 sıralı görünüyor, nasıl oluyor acaba?

Heading etiket sıralaması için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 23 Ocak 2015, 07:23

  Merhabalar Osman Bey;

  Ana sayfanızda yada alt sayfalarınız da H1 etiketini mutlaka alakalı anahtar kelime yapmalısınız. Sağlıklı bir sayfa hiyerarşisi için anahtar kelimenizin title, description, h1 ve sayfadaki alakalı bir yazının içerisinde geçmesi gerekmektedir. En önemli ve öncelikli kriterler bunlardır. Bu nedenle anahtar kelimenizin H4 değil H1 etiketi olması gerekir. Headings etiketlerini bir kitabın sayfaları gibi düşünebilirsiniz. Eğer sayfada H1 etiketi yoksa ve direk H4 ile başlanıyorsa bunun bir anlamı olmayacaktır. Bu durumu bir kitabı açıp 1. sayfayı okumadan doğrudan 4. sayfaya geçerek okumaya benzetebiliriz. Doğrudan 4. sayfayı okuduğunuzda bir şey anlamayacağınız gibi aynı şekilde Google’ da durumu bu şekilde değerlendirecektir.

  Sitemizde yer alan “SEO Analizi” ise çok sık kullanılmasından dolayı bazen hatalı sonuçlar göstermektedir. Bu nedenle sayfa içi headings hiyerarşisini gözden geçirmenizi öneririm.

Cevapla

Heading etiket sıralaması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla