SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Heading etiket sıralaması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 937 Görüntülenme

hazır site paneli kullanıyoruz ve sayfanın adı doğrudan H4 olarak çıkıyor, altına H1 etiketiyle yazıya başlayınca sıralama bozulmuş olur mu? Sayfamız sizin SEO analiz sayfasındaki analiz sonucu yeşil renkte ve H1,H2,H3,H4 sıralı görünüyor, nasıl oluyor acaba?

Heading etiket sıralaması için Yanıtlar

  • admin
    Admin 23 Ocak 2015, 07:23

    Merhabalar Osman Bey;

    Ana sayfanızda yada alt sayfalarınız da H1 etiketini mutlaka alakalı anahtar kelime yapmalısınız. Sağlıklı bir sayfa hiyerarşisi için anahtar kelimenizin title, description, h1 ve sayfadaki alakalı bir yazının içerisinde geçmesi gerekmektedir. En önemli ve öncelikli kriterler bunlardır. Bu nedenle anahtar kelimenizin H4 değil H1 etiketi olması gerekir. Headings etiketlerini bir kitabın sayfaları gibi düşünebilirsiniz. Eğer sayfada H1 etiketi yoksa ve direkt H4 ile başlanıyorsa bunun bir anlamı olmayacaktır. Bu durumu bir kitabı açıp 1. sayfayı okumadan doğrudan 4. sayfaya geçerek okumaya benzetebiliriz. Doğrudan 4. sayfayı okuduğunuzda bir şey anlamayacağınız gibi aynı şekilde Google’ da durumu bu şekilde değerlendirecektir.

    Sitemizde yer alan “SEO Analizi” ise çok sık kullanılmasından dolayı bazen hatalı sonuçlar göstermektedir. Bu nedenle sayfa içi headings hiyerarşisini gözden geçirmenizi öneririm.

Cevapla

Heading etiket sıralaması Sorusunu Cevapla

Heading etiket sıralaması ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla