Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1226 Görüntülenme

İlk sıralara çıkmak için hangi SEO paketi ile başlanmalı? 10 günlük sitede SEO etkili olur mu?

Anahtar kelime SEO rekabet sayacından çıkan sonuçlar:
Anahtar kelime zorluk derecesi: 5 / 10
Çalışma süresi: 7.5 ay

 • 1
 • 1
 • Hangi SEO Paketi İle Çalışmalara Başlanmalı? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   23 Temmuz 2015, 20:43

   1

   Merhabalar Ayhan Aktaş;

   SEO çalışmaları planlı bir şekilde yapılmalıdır. Önce detaylı ve sektörel bazlı analizler, rakip incelemeleri gibi bir takım çalışmalarla toplanacak veriler ışığında çalışmalar planlanmalı ve bu çalışmalara göre site dışı çalışmalar sağlanmalıdır. Bu noktada "paket" tabiri doğru olmayacaktır. SEO hizmeti değil SEO paketi satan firmaların genellikle çalışma şekilleri sabit ve tüm siteler için aynı planı uygulamaktadırlar. Bu yapı son derece yanlıştır. Bir giyim sitesinin farklı çalışmalara ihtiyacı olacağı gibi film sitesinin de daha farklı çalışmalara ihtiyacı olabilir. Bu çalışmalar tamamıyla rakiplere bağlı olarak planlanmalıdır.

   SEO çalışmaları sırasında bazı araçlar kullanılmalıdır. Sizin verdiğiniz örnek SEO Rekabeti aracıdır. Bu araçlar genellikle bir fikir vermesi açısından ortalama değerler göstermektedir. Eğer ortamalama çalışma süresi 7.5 ay olan bir kelimeniz varsa bu keilme için yoğun şekilde çalışma yapılması ve rakiplerin çok çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Bu denli yüksek rekabet düzeyindeki anahtar kelimenin sağlıklı verim alabilmesi için yüksek bir çalışma planlanması yapılması gerekir.

   10 günlük siteye SEO çalışması elbette yapılır. Ancak site henüz yeni olduğu için hemen yoğun backlink çalışmalarına geçilmemelidir. Aksi durumda Google bu sitenin doğal olmadığını anlar ve sıralamalara dahi sokmayarak cezalandıracaktır. Bu nedenle çalışmaları planlarken çok iyi bir strateji uygulanmalıdır.

  Cevapla

  Hangi SEO Paketi İle Çalışmalara Başlanmalı? Sorusunu Cevapla