Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  860 Görüntülenme

. Benim kafam çok karışık, bir türlü karar veremedim. Ben takı ve aksesuar üzerine dinamik, kaliteli ve profesyonel bir E-Ticaret sitesi kurmak istiyorum. Olmasını istediğim önemli özelliklerden bazıları; çoklu dil ve çoklu para, müşterilerin ürünlerini kişiselleştirebileceği, zengin içerikli bir site yaratabilecek bir sistem istiyorum. Bana bunları hangi sistem verebilir. Magento, woocommerce, shopify gibi hazır paketlermi, yoksa başka bir yazılım mı bana lazım. Karar vermemde bana yardımcı olur musunuz?

 • 1
 • 1
 • Hangi E-Ticaret Yazılımını Kullanmalıyım için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   23 Mart 2020, 21:48

   1

   bu konuda size ayrıntılı ve doyurucu bir cevap vermemiz için öncelikle aşağıdaki
   soruları kendinize sorup sonrasında bu bilgileri vererek sormanız daha doğru olacaktır.
   • Kaç adet ürün, kategori veya katalog sunacağım?
   • Ödeme alt yapı alternatiflerim neler olacak?
   • Hangi platformlar ile entegre çalışmayı planlıyorum?
   • Hosting çözümünde tercihim ne olacak?
   • Ne kadarlık bir bütçe ayıracağım?

   Fakat genel hatlarıyla size yinede bilgi vermek isteriz. Öncelikle E-Ticaret sektöründe varolmanız açısından SEO süreçleri önemli bir yer edinmektedir. Bu sebeple kullanacağınız yazılımın SEO parametreleri konusunda esneklik düzeyinin yüksek olup olmadığını öncelikli olarak kontrol etmenizi önermekteyiz. Bunun haricinde kullanacağınız yazılımın sektördeki gelişme ve yeniliklerin takip edilerek güncellenip güncellenmediğine dikkat etmeniz bir diğer önerimiz olacaktır.

   Eğer ki yeni bir işletme ve bütçeniz kısıtlı ise E-Ticaret paketlerine yönelebilirsiniz. Bunun dışında open source diye adlandırılan OpenCart, Woocommerce gibi ücretsiz yazılımları da tercih edebilirsiniz. Küçük bir işletmeyseniz bu tercihler sizin için daha az maliyetli ve yeterli olacaktır.

   Mümkün olduğunca E-Ticaret paketlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Bunun sebepleri ise şunlardır. Genellikle E-Ticaret paketleri statiktir, esnek bir yapıya sahip değildir, bu paketlerin kodlamaları iyi yapılmamıştır ve genel olarak modası geçmiş tasarımlara sahiptirler. Ayrıca bu paketlerde herhangi bir geliştirme işleminizde ticket açmanız gerekir ve genellikle bu istekleriniz yüksek fiyatlarla yapılmaktadır. Fakat bu kötü durumların yanında sektörde yeniliklere ayak uydurmak için çalışan yazılımlarda mevcuttur. Bu yazılımları iyi araştırmanızı ve yukarıda sunduğum dezavantajları check etmenizi önermekteyim.

   Sözün özüne gelirsek burada tercihlere etki eden bir çok parametre işin içerisine girmektedir. Sizlere önerim özel yazılım kullanmanız, kullanıcı deneyimi ve SEO konusunda geliştirmeler yapmanıza imkan veren altyapıları tercih etmenizdir.

  Cevapla

  Hangi E-Ticaret Yazılımını Kullanmalıyım Sorusunu Cevapla