SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Hacklink nedir ? Backlink zararlı olabilir mi ?

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Anti SEO 5 sene önce 762 Görüntülenme

Rakebetin çok olduğu bir kelimede SEO ve google reklamları yapmama rağmen ilk sıralara çıkamıyorum. Backlinklerimi sorgularımda içeriğini tasvip etmediğim sitelerde siteadım geçiyor. Bu hacklink’e giriyormu ? Bana zararı varmı ?

Hacklink nedir ? Backlink zararlı olabilir mi ? için Yanıtlar

 • admin
  -5
  Admin 9 Aralık 2014, 07:42

  Merhabalar;

  Öncelikle SEO ve Google reklamları tamamen birbirinden farklı yapıda çalışmalardır. Google reklamları, yeni bir siteyseniz yada marka algısını kısa süre yaratmak ve bilinebilir hale getirmek için kullanılan bir çalışma türüdür. SEO çalışmaları ise uzun vadede organik arama sonuçlarında kalıcı olmak için yapılan uzun soluklu bir çalışma türüdür. Google reklamlarında ücret verdiğiniz sürece kalırsınız, SEO da ise sürekli olarak sıralamalarda yer almanız sağlanır. Bu durumda bu iki çalışma türü arasında en çok manipüle edilen çalışma SEO çalışmalarıdır. SEO çalışmalarında rakipleriniz sizin sitenizi sıralamadan düşürmek için bazı yöntemlere başvurmaktadır. Bu etik olmayan yöntemlere Anti SEO çalışmaları denir. Sizin sitenize yapılmış olan çalışma Anti SEO çalışmasıdır.

  Anti SEO çalışmalarında rakipleriniz özellikle sizinde bahsettiğiniz gibi site içeriği tasvip edilmeyen sitelerden siteniz için backlink alarak SEO kalitenizi düşürmeye yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak Panik yapmaya gerek yok. Yapmanız gereken ilk iş alınan backlinklere ulaşmak ve daha sonrasında bu backlinkleri Google Disavow aracı ile engellemek olacaktır. Sitenizi referans eden backlinkleri bu şekilde Google a bildirerek zararlı linkler olduğunu ve sitenizi referans etmemesini sağlayabilirsiniz.

Hacklink nedir ? Backlink zararlı olabilir mi ? Sorusunu Cevapla

Hacklink nedir ? Backlink zararlı olabilir mi ? ile Benzer SEO Yazıları