Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  3559 Görüntülenme

Hacklink hakkında bir konuyu merak ediyorum. Rakebetin çok olduğu bir kelimede SEO ve Google reklamları yapmama rağmen ilk sıralara çıkamıyorum. Backlinklerimi sorgularımda içeriğini tasvip etmediğim sitelerde site adresim geçiyor. Bu hacklink'e giriyor mu? Bana zararı var mı?

 • 1
 • 1
 • Hacklink Nedir? Hacklink Ne İşe Yarar? için Yanıtlar

   Fatih Erdi
   Fatih Erdi

   1 Ağustos 2019, 13:25

   1

   Backlinker için diğer web sitelerini hacklemek kesinlikle etik değildir ve muhtemelen yasal bile değildir! Bir web sitesine erişmek için korsanlara ödeme yapmak kesinlikle etik veya mantıklı olduğunu düşündüğümüz bir şey değildir. Diğer insanların web sitelerine girmeleri ve söz konusu sayfalara bağlantılar eklemeleri için sözde bir SEO uzmanına ödeme yapıyorlar. Arama pozisyonlarında kısa vadeli bir gelişme olabilir, ancak bu uzun vadeli bir strateji değildir. Google’da kazanç sağlamak için savunmasız web sitelerini kullanma stratejisi “blackhat seo” stratejisidir. Avustralya'daki bir işletme için sahip oldukları yüzlerce geri bağlantıya neyin katkıda bulunabileceğini görmek için Moz Open Site Explorer'ın (moz.com/researchtools/ose) raporuna bakıyorduk. Bu şirket ve SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google'ı daha fazla derinlemesine araştırmak, web sitesi pazarlaması konusunda şüpheli görünen şeyleri ortaya çıkardı. Bir rakip web sitesine bağlantılara bakarak taklit etmek garip bir şey gibi görünebilir ancak bir web sitesinin backlinklerini incelemek yaygın bir uygulamadır ve yeni işletme dizinlerini, blogları ve reklamverenlere uygun web sitelerini keşfetmeye yardımcı olur.

   Sitelerin kaynak kodunu incelediğimde onlarca gizlenmiş backlink gördüm yani aslında hacklink. Çünkü tüm bu HTML'nin orada olmaması gerekiyordu, büyük olasılıkla Google'ı kandırmaya çalışan bazı yazılımlar veya kişiler tarafından eklenen bağlantılardır. Temelde, ilgisiz web sitelerini gösteren biraz rastgele metin içeren çok sayıda bağlantıdır. Yine de, bu web sitesinin ön yüzü, göz atarsanız ne görüyorsanız gayet iyi görünüyor. Hacklink'in görünür bir belirtisi yoktu.

   Bu gibi uygulamaların site sahibi tarafından, sitenin ziyaretçileri tarafından, rakipler tarafından veya Google tarafından tespit edilerek şikayet edilmesi veya algoritmaya manuel olarak takılması son derece yüksek ihtimal ve bu durumda alanadınızdan bile vazgeçebilecek kadar büyük cezalarla karşılaşabilirsiniz.

   Faik Gümüş
   Faik Gümüş

   1 Ağustos 2019, 12:22

   1

   Hacklink, bir web sitesine güvenlik açığından zıarak veya başka bir yol kullanıyor illegal bir şekilde siteye erişip ve kendi sitesine bağlantı vermek üzere kod eklemektir. Hacklink de bir backlink çeşididir. Hacklink, genellikle hükümet veya üniversite web siteleri gibi birçok isabet içeren web sitelerine eklenir. Hacklink'in bir stratejisi yoktur, başarılı bir hacker bunu yapabilir. Backlink'i çıkartırken, linki gizlemek için bazı önemli kodlar kullanılır. Bu şekilde, web sitesinin sahibi web sitesinden bir link çıkışı olduğunu söyleyemez. Ancak arama motorunun algoritmaları geliştikçe gizli linkleri yani hacklinkleri tespit etmesi sitenizin kalıcı zararlar yaşamasına sebep olacaktır.

   Kenan Yüce
   Kenan Yüce

   1 Ağustos 2019, 12:19

   1

   Hacklink, herhangi bir internet sitesine sisteminde mevcut olan bir açık veya farklı bir yolla sızıldıktan sonra bu siteden başka bir siteye backlink sağlama işlemidir.

   admin
   Admin

   9 Aralık 2014, 07:42

   1

   Öncelikle SEO ve Google reklamları tamamen birbirinden farklı yapıda çalışmalardır. Google reklamları, yeni bir siteyseniz yada marka algısını kısa süre yaratmak ve bilinebilir hale getirmek için kullanılan bir çalışma türüdür. SEO çalışmaları ise uzun vadede organik arama sonuçlarında kalıcı olmak için yapılan uzun soluklu bir çalışma türüdür. Google reklamlarında ücret verdiğiniz sürece kalırsınız, SEO'da ise sürekli olarak sıralamalarda yer almanız sağlanır. Bu durumda bu iki çalışma türü arasında en çok manipüle edilen çalışma SEO çalışmalarıdır. SEO çalışmalarında rakipleriniz sizin sitenizi sıralamadan düşürmek için bazı yöntemlere başvurmaktadır. Bu etik olmayan yöntemlere Anti SEO çalışmaları denir. Sizin sitenize yapılmış olan çalışma Anti SEO çalışmasıdır.

   Anti SEO çalışmalarında rakipleriniz özellikle sizin de bahsettiğiniz gibi site içeriği tasvip edilmeyen sitelerden siteniz için backlink alarak SEO kalitenizi düşürmeye yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak Panik yapmaya gerek yok. Yapmanız gereken ilk iş alınan backlinklere ulaşmak ve daha sonrasında bu backlinkleri Google Disavow aracı ile engellemek olacaktır. Sitenizi referans eden backlinkleri bu şekilde Google'a bildirerek zararlı linkler olduğunu ve sitenizi referans etmemesini sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Hacklink Nedir? Hacklink Ne İşe Yarar? Sorusunu Cevapla