Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1227 Görüntülenme

Günümüzde en hızlı iletişim ve haber kaynağı artık internet. Bu nedenle internet haberciliği büyük bir sektör. Gerçek manada habercilik yapmak isteyenler özelliklede yerel anlamda hangi SEO taktiklerini uygulamalıdırlar?

 • 1
 • 1
 • Haber Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Ekim 2015, 11:51

   1

   Merhabalar Burhan Bey;

   Günümüzde güncel gelişmeler haber siteleri ve Twitter gibi anlık paylaşımlar yapılabilen sosyal mecralardan takip edilmektedir. Haber sektörü yüksek rekabetli bir sektördür. SEO çalışmaları yapmak normal bir sektöre göre çok daha fazla emek ve zaman gerektirecektir.

   Haber sitelerinin sıfır kopya içerik, sıfır spam, %100 SEO ya uyumlu olması, sürekli güncel içerikler paylaşılması, sitenin sosyal medya hesaplarının da aktif olarak kullanılması gerekmektedir. Haber sitelerinde bir çok kategori ve belkide yüzlerce haber sayfası olacaktır. Bu sayfaların tümü ele alındığında sıfır SEO hatası olması sıralamalarda önemli bir rol oynayacaktır. Ancak sektörde bir çok haber sitesi olduğu için rekabet seviyesi en üst düzeydedir. Az önce bahsettiğim gibi site içi yapının dışında özellikle sağlam sitelerden backlink çalışmaları yapılarak site içi dışında hem de site dışı çalışmaları düzenli olarak gerçekleştirmek gerekir. Bu hedeflemeleri yaparken kısa süreli bir başarı yakalanamayacağını ve uzun vadeli planlamalar yapmanız gerekmektedir.

   https://www.seohocasi.com/soru-cevap/haber-siteleri-icin-seo-calismasi/ üzerinden farklı cevaplara ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Haber Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla