Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  849 Görüntülenme

Merhabalar, web sitemin alt yapısı için WordPress kullanıyorum. Yaklaşık bir ay önce yazdığım yazıyı güncelledim ve yalnızca başlıkta bulunan sayıları değiştirdim, odak anahtar kelimeye dokunmadım. Yazının içeriğine yaklaşık 300 kelime veya daha fazlalık metin ve 3 fotoğraf ekledim. Ayrıca kapak görselini de sayıları değiştirdiğim için güncelledim daha sonra Google'da arama yaptığımda aynı sırada ve başlığımın değişmediğini gördüm. Bu durum için ne yapabilirim? Bir sonraki güncellemede yine başlıktaki sayıyı ve kapak görselini değiştirdiğimde sorun yaşar mıyım?

 • 1
 • 1
 • Güncellediğim Yazı Google Aramalarında Güncellenmedi için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 17:09

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle belirtmek isterim ki paylaşılan sayfanın meta title ve meta description alanlarında yapacağınız değişiklik sıralamanızda kullanıma göre size avantaj veya dezavantaj sağlayabilir.

   Meta title(sayfa başlığı) veya meta description(sayfa açıklaması) etiketlerimizde güncelleme yaptığınızda akabinde Google search console üzerinden Google gibi getir yapabilirsiniz. Bu değişikliğin index'e yansıması biraz zaman alabilir. Zaman alması sitenizde bulunan trafik ile eş değer ilerlemektedir. Trafiğiniz yüksek ise index'iniz hemen güncellenecektir.

  Cevapla

  Güncellediğim Yazı Google Aramalarında Güncellenmedi Sorusunu Cevapla