Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1166 Görüntülenme

hiçbir yazım Google'de gözükmemektedir. site:ornekdomain.com diye arayınca gözüküyor, fakat hiçbir kelimede çıkmıyorum. Halbuki 2 gün önce çıkıyordu nedeni nedir?

Yazıların hepsi özgün ve düzenli olarak yazılmıştır. Fakat siteyi açalı 1 ay olduğundan bir tane forumda reklam yaptım o sıkıntı çıkarmış olabilir mi?

 • 1
 • 1
 • Güncel ve Özgün Yazılarım Sıralamada Yok için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   21 Temmuz 2015, 13:01

   1

   Merhabalar Ferhat Bey;

   site:ornekdomain.com şeklinde arama yaptığınızda çıkan sonuçlar Google tarafından sitenizdeki index alan sayfalara aittir. Yani Google bu sayfaları taramış ve index almıştır. Ancak ilgili kelimelerde arama yaptığınızda sıralamada çıkmıyorsa yazılarınız ne kadar özgün olursa, site içi yapınız ne kadar düzgün olursa olsun eğer site dışı çalışma yapmıyorsanız sıralamada çıkmamanız normaldir. Henüz 1 aylık site olmanızdan dolayı Google bazı sayfalarınıza sıralamalarda yer verecektir. Ancak kısa bir süre sonra bu sayfalara bir site dışı SEO çalışması gerçekleştirmezseniz bu sıralamalar gerileyecektir. İlk zamanlar üst sıralarda yer almanızı siteniz için bir hoş geldin hediyesi olarak düşünebilirsiniz.

   SEO site içi ve site dışı olmak üzere 2 kısma ayrılır. Site içi SEO %35, site dışı SEO %65 lik bir kısmı kapsamaktadır. Eğer site içi yapı düzgün, içerikler özgün vs gibi durumları kastederek sıralamada daha üst konumları hedefliyorsanız bu durum tek başına yeterli olmayacaktır. Rakipleriniz site dışı SEO çalışmaları gerçekleştirdiği için sizin çalışmalarınız bu noktada yaklaşık %65-70 eksik yapılmaktadır diyebiliriz. Yaptığınız site içi çalışmaları site dışı çalışmalarla destekleyerek sitenizi daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

   Ayrıca 1 aylık yeni bir sitenin site dışı çalışmalara dikkat etmesi gerekir. Anahtar kelime rekabetine bağlı olarak eğer yüksek rekabetli kelimelerde rakiplerinizle kafa kafaya rekabet etmek istiyorsanız birden backlink çalışmalarına ağırlık vermeniz yanlış bir düşünce olmakla birlikte sitenize zarar da verebilir. Tamamen doğal çalışmalar gerçekleştirip doğal backlink yöntemleri ile çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

   Forum çalışmaları eskiden etki sağlamaktaydı. Ancak çoğu forum sitesi site tanıtım bölümleri nedeniyle çöpe dönmüş durumdadır. Bu durumda bu tür forum sitelerinden sizin sitenize gelen backlink türü ne olursa olsun zarar verebilir. Backlink aldığınız sitelere gelen ve giden backlinkleri kontrol etmelisiniz. Ayrıca bu tür sitelerin Trustrank değerlerini de göz önüne alarak yine çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

  Cevapla

  Güncel ve Özgün Yazılarım Sıralamada Yok Sorusunu Cevapla