SEO Hocası'na Sor

Google’de Nasıl 1. Sayfada Çıkılır

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel 6 sene önce 611 Görüntülenme

Google da örnek olarak “web tasarım” kelimesini arattığınızda bir web sitesi birinci sayfada çıkmaktadır. SEOhocasi.com SEO analizi yaptığınızda sitenin birçok hatalar barındırdığını, SEO skorunun çok düşük olduğu görünüyor. Bu ve benzeri SEO olarak çok zayıf siteler nasıl oluyor da 1. sayfada listelenebiliyor?

Google’de Nasıl 1. Sayfada Çıkılır için Yanıtlar

 • admin
  Admin 13 Ekim 2014, 06:58

  Kopya içerik onlarca sitede var. Size bu konuda bir soru yöneltelim. Bir araştırma yapıyorsunuz, karşınızda 100 adet site geliyor ve 90 tanesinde kopya içerik var. 10 adet site özgün ve yorumlayıcı bir şekilde aradığınız konuyu açıklamış.

  Sizce kopya kullanan 90 site mi yoksa özgün içerik kullanan 10 site mi?

 • Halil İbrahim ARIK
  Halil İbrahim Arik 11 Ekim 2014, 16:19

  Öyleyse web sitemiz yeter ki 5 saniyeden çabuk açılsın, ziyaretçiler ziyarette sırun yaşamasınlar, sık güncelleyelim. Gerisi site dışı SEO’ya kalsın. Olur mu?

 • murat
  Murat 11 Ekim 2014, 00:29

  Yani özgün içeriğimizin SEO dan daha önemli olduğunu mu söylüyorsunuz burada ?

 • admin
  Admin 10 Ekim 2014, 20:38

  Merhabalar,

  Bir sitenin site içi SEO sağlığı düşük olabilir fakat bu işlemler ziyaretçiler için herhangi bir problem yaratmıyorsa, çok ağır sorunları da beraberinde getirmiyorsa bu SEO için büyük bir etken olmayacaktır. Bazı konular vardır ki düzenlenmese bile telafi edilebilir fakat düzenlenmesi de SEO açısından fayda sağlar.

  Eğer bir site sadece dış SEO ile ayakta duruyorsa belli bir süre sonra muhakkak site içi ve site dışı SEO kalitesi daha iyi olan bir site ile yer değiştirecektir…

Cevapla

Google’de Nasıl 1. Sayfada Çıkılır Sorusunu Cevapla

Google’de Nasıl 1. Sayfada Çıkılır ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla