Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1267 Görüntülenme

Arkadaşlar selam,
Google Tag Manager nedir? biraz bilgi verirseniz sevinirim

 • 1
 • 1
 • Google Tag Manager Nedir? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   27 Nisan 2021, 13:14

   1

   Google Etiket Yöneticisi, web sitenize çeşitli türlerde kodlar (etiketler) yerleştirmenize olanak tanıyan, Google'ın ücretsiz bir yazılımıdır. Bunlardan bazıları, Google Analytics izleme kodu, Google Analytics etkinlik kodları, Google Ads dönüşüm komut dosyası ve yeniden pazarlama etiketleri olabilir. Özel kodlar dahil olmak üzere, GTM kullanılarak web sitenize eklenebilecek daha birçok kod türü vardır.
   Aynı zamanda, doğru sayfayı yüklediğinizde veya belirli bir düğmeyi tıkladığınızda etkileşimlerini sağlamak için etiketlerinizi test etmenize de olanak tanır.

   Google Analytics, raporlar sağlayan bir analiz aracıdır. Google Etiket Yöneticisi'nin raporlama özelliği yoktur. Web sitenizden diğer pazarlama / analiz araçlarına (Google Analytics dahil) veri göndermek için kullanılır.

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   1 Nisan 2020, 23:38

   1

   Google Tag Manager, Google Analytics ve Google Ads ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Google Tag Manager, ilk akla gelen görevi ile sitemize gelen kullanıcıların istatistiklerini detaylı bir biçimde bize aktarır. Fakat tek yapabildiği bu değildir. Bunların yanında yürütmüş olduğunuz reklam ve tanıtım faaliyetlerinin size dönüşüm oranını çıkarıp, bu dönüşümü yorumlar ve size belirli tavsiyelerde bulunabilir.

   Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu araç, bir hesap ile birden fazla web sitesinin kontrol edilmesini sağlar.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   16 Mart 2018, 07:05

   1

   GTM sayesinde ziyaretçi gruplarınızı ve kullanıcı davranışlarınız analiz edebilirsiniz. Google Tag Manager etiket sistemi bunu siteniz ve uygulamalarınızda kullanmanız mümkün GTM'in Tag(etiket), Trigger(Tetikleyici) ve Veriable(değişken) gibi terimleride bulunmaktadır.

  Cevapla

  Google Tag Manager Nedir? Sorusunu Cevapla