Web sitesi sahibi olan çoğu kişinin aklındaki sorulardan biri de sitesine ait backlink kazanmadır.  Bu yazıda yorum alanından nasıl backlink kazanacağınıza ilişkin hususları bulabilirsiniz.

Yorum alanından backlink kazanma hususları;

  • Yorum yazarak backlink kazanmak kolaydır. Bunu herkes yapabilir fakat yaparken dikkat etmeniz gerekenler vardır.
  • Yorum yazacağınız site sizin siteniz ile eşdeğer olsun. İkinizde dizi içeriğine sahip siteler olsun.
  • Birbirinden alakasız sitelere yorum yazmayınız. Kazancı düşüktür.
  • Yorum alanı içerisinde site linkinizi sadece website kısmına ekleyin. Ayrıca eklemeyin. Spam olarak algılar sistem.

Örnek yorum yazımı olması gereken;

Uygun olmayan WordPress sitemi tarafından spam olarak algılanan yorum görüntüsü;

Birinci yöntemde yorum temiz olduğu için çoğu yönetici yorumu onaylar ve yorumlar için nofollow önlemi almadı ise size kaliteli bir backlink olarak geri dönecektir. Fakat ikinci yöntemde yorum temiz olmadığı için kişinin derdinin reklam olduğu yönetici tarafından onaylanmayacak ve siteye karşı bir olumsuz bakışı olacaktır.

  • Site yöneticisi nofollow önlemi almış olsa bile eğer site çok okunan çok yorum alan ve fazla ziyaretçisi var ise yorum yazanın adında link olacağından ve insanoğlunun merakına yenik düşüp ne var mış deyip tıklaması üzerine yeni ziyaretçiler kazanmış olursunuz.
  • Yorum alanlarına eklenecek olan linkler bence çapraz link değişimi ile elde edilen backlinklerden yada para verilerek elde edilen linklerden daha değerlidir. Çünkü karşılıksızdır. Kazancınız fazla olur.
  • Yorum alanında kullanacağınız kullanıcı adı site adı olmasın. Onun yerine kendi adınız olsun. Aynı şekilde kullanacağınız mail adreside site maili olmasın. Onaylayan kişiye reklam havası vermeyin.  Reklam havası olan yorumlar onaylanmaz.
  • Yorumunuz doğal olsun. Masum olun birilerini kandırmaya çalışır gibi yapmayın.

Bu yazıda sizlere aslında yorum yazmanın inceliklerinden bahsettim. Fakat bunun sonucunda biz site sahipleri sitemiz için backlink kazanırız. Amacımız sitemize ilişkin backlink kazanmak ise bu hususları dikkate alınız.