Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1357 Görüntülenme

Google aramalarında gelen sonuçta sitemin "Description" kısmı, mevcut meta taglarımla alakası olmayan bir bilgi içeriyor.
Örneğin; Description tagında "İnternet üzerinden toplu veya bireysel yazılı ..." diye devam eden açıklama yerine "Ücretsiz üyelik, canlı destek ve iletişim bilgileri yer alıyor." gibi açıklama geliyor.

Gelen bilgiyi herhangi bir yerde kullanmış değilim. Bu bilginin nereden kaynaklandığını çözemedim. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Google Aramalarında Gelen Description için Yanıtlar

   admin
   Admin

   14 Mayıs 2014, 07:15

   1

   Yukarıda Ufuk Karaca tarafından tespit edilen içeriğe göre sitenizdeki açıklama metninin description'da dizin içeriği ile entegre olan yazı görülüyor.

   Bunun için meta etiketlerinin arasına;
   meta name ="robots" content="noodp"
   etiketini koymanız kafi olacaktır.

   H. Mehmet
   H. Mehmet

   14 Mayıs 2014, 06:06

   1

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.

   Konu ile alakalı önermiş olduğunuz gerekli kontrolleri gerçekleştirdim. Description etiketi tek kullanılmış ve Spider View'da gözüken bilgiler site içeriğini doğruluyor. Konuyu biraz daha açacak olursak; Google'a sitemin adını yazdığımda gelen sonuç, kullandığım Description'ı içeriyor. Fakat aramalarda toplu sms, sms, isimli sms, vb. keywords kullanıldığında sitemde hiç kullanmadığım alakasız bir description geliyor.

   Ufuk KARACA
   Ufuk Karaca

   14 Mayıs 2014, 04:36

   1

   O açıklamanın hiçbir yerde kullanılmadığına emin misiniz? "Ücretsiz üyelik, canlı destek ve iletişim bilgileri yer alıyor." Google dizin açıklamaları arama sonuçlarında web sitenizin açıklaması olarak gösteriyor...

   admin
   Admin

   13 Mayıs 2014, 19:47

   1

   Merhabalar Mehmet Bey,

   Siteniz içerisinde bu tür durum oluyor ise description etiketini tekrardan kontrol edin ve iki defa kullanılmadığından emin olun. Eğer sitenizde bu tür kodları göremiyor ve bu tür yazıya rastlayamıyorsanız "Google gibi getir" hizmetini kullanarak "Spider View" üzerinden sitenizin kodsal yapılarını Google gözünde görebilirsiniz.

   Bu işlemlerin ardından sitenizi tekrar kontrol edin ve yapılan hata içeriğini net olarak saptayabilirsiniz.

  Cevapla

  Google Aramalarında Gelen Description Sorusunu Cevapla