SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Aramalarında Gelen Description

0
H.mehmet
H.mehmet
Description 5 sene önce 596 Görüntülenme

Merhaba,
Google aramalarında gelen sonuçta sitemin “Description” kısmı, mevcut meta taglarımla alakası olmayan bir bilgi içeriyor.
Örneğin; Description tagında “İnternet üzerinden toplu veya bireysel yazılı …” diye devam eden açıklama yerine “Ücretsiz üyelik, canlı destek ve iletişim bilgileri yer alıyor.” gibi açıklama geliyor.

Gelen bilgiyi herhangi bir yerde kullanmış değilim. Bu bilginin nereden kaynaklandığını çözemedim. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Google Aramalarında Gelen Description için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 14 Mayıs 2014, 07:15

  Merhabalar,

  Yukarıda Ufuk Karaca tarafından tespit edilen içeriğe göre sitenizdeki açıklama metninin description’da DMOZ içeriği ile entegre olan yazı görülüyor.

  Bunun için meta etiketlerinin arasına;
  [html][/html]
  etiketini koymanız kafi olacaktır.

 • H.Mehmet
  0
  H.mehmet 14 Mayıs 2014, 06:06

  Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.

  Konu ile alakalı önermiş olduğunuz gerekli kontrolleri gerçekleştirdim. Description etiketi tek kullanılmış ve Spider View’da gözüken bilgiler site içeriğini doğruluyor. Konuyu biraz daha açacak olursak; Google’a sitemin adını yazdığımda gelen sonuç, kullandığım Description’ı içeriyor. Fakat aramalarda toplu sms, sms, isimli sms, vb. keywords kullanıldığında sitemde hiç kullanmadığım alakasız bir description geliyor.

 • Ufuk KARACA
  0
  Ufuk Karaca 14 Mayıs 2014, 04:36

  O açıklamanın hiçbir yerde kullanılmadığına emin misiniz? dmoz.org sitesinde şu cümleyi aratır mısınız? “Ücretsiz üyelik, canlı destek ve iletişim bilgileri yer alıyor.” Google dmozdaki açıklamaları arama sonuçlarında web sitenizin açıklaması olarak gösteriyor…

 • admin
  0
  Admin 13 Mayıs 2014, 19:47

  Merhabalar Mehmet Bey,

  Siteniz içerisinde bu tür durum oluyor ise description etiketini tekrardan kontrol edin ve iki defa kullanılmadığından emin olun. Eğer sitenizde bu tür kodları göremiyor ve bu tür yazıya rastlayamıyorsanız “Google gibi getir” hizmetini kullanarak “Spider View” üzerinden sitenizin kodsal yapılarını Google gözünde görebilirsiniz.

  Bu işlemlerin ardından sitenizi tekrar kontrol edin ve yapılan hata içeriğini net olarak saptayabilirsiniz.

Cevapla

Google Aramalarında Gelen Description Sorusunu Cevapla

Google Aramalarında Gelen Description ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla