Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  967 Görüntülenme

Web sitem için bir SEO ajansıyla çalışmak istiyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde garantili SEO kavramına denk geldim. Garantili SEO kavramının içeriği ve kapsamı hakkında bilgi almak istiyorum.

 • 1
 • 1
 • Garantili SEO Nedir? için Yanıtlar

   Mehmet K
   Mehmet K

   15 Ağustos 2019, 16:08

   1

   SEO çalışması adı altında kullanılan bazı sloganlar garantili SEO kavramının daha fazla yayılmasına neden olmuştur. Mantıken bakıldığında bir hizmeti veya ürünü kendi bünyenizde oluşturuyorsanız buna dayalı tüm garantileri verebilirsiniz. Fakat SEO kavramında Google sizin iş ortağınız olmadığından dolayı böyle bir garantili SEO çalışması sadece umut tacirliğine benzetilmektedir.

   Google tarafından sağlanan sıralama algoritmaları kesinlikle herhangi bir üçüncü taraf şirket/kişi tarafından müdahaleye açık değildir. Aslında bu verilen garantili SEO hizmeti, bir araba aldığınızda bunun hiç kaza yapmayacağının garantisini vermek kadar mantıksız olabilmektedir. Sonuç itibariyle Google sadece kendi algoritmaları ile sıralamaları belirlediği için dışarıdan bir müdahaleye maruz kalmamaktadır.

   Olması gereken ise yükselme garantisidir. Eğer bir SEO çalışması yapılıyor ise ve doğru teknikler uygulanıyorsa yükselme sağlanır. Yapılan SEO çalışmaları için 1. Sıra garantisi vermemesine rağmen birçok projesinin ve çalışmasının başarıya ulaştığı, 1.sayfa ve 1.sıralarda yer aldığı firmalar da mevcuttur ki böyle firmaları tercih etmek daha doğru olacaktır.

  Cevapla

  Garantili SEO Nedir? Sorusunu Cevapla