Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2053 Görüntülenme

Örneğin bir E-Ticaret sitesinde ya da WordPress bir blog içerisinde ürünlerin listesinin/yazıların listesinin olduğu genel bir sayfa mevcut. Örneğin ana sayfada 30 adet ürün mevcut diyelim. Bunların heading etiketi ile belirtilmesi ne gibi sorunlara yol açar?

 • 1
 • 1
 • E-ticaret Sitelerinde Heading Etiketleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   15 Temmuz 2015, 08:36

   1

   Merhaba Erel Bey,

   Heading etiketlerini kullanmanız herhangi bir soruna yol açmayacaktır. Bu etiketleri doğru bir şekilde kullanırsanız aksine size fayda sağlayacaktır. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

   - Eğer ana sayfanızda ürünleri listeletiyorsanız, onun için en çok aranan hangi ürününüzle Google'da ana sayfanız görüntülensin istiyorsanız h1 etiketine o kelimeyi girebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta 1 adet h1 etiketi kullanılmalıdır. Blog sitesi için de benzer taktiği kullanabilirsiniz. Hangi yazınızın ön plana çıkmasını istiyorsanız, makale başlığınızı h1 etiketine girebilirsiniz.

   - Önem sırasına göre diğer ürünleri veya blog yazılarınızın başlığını, h2 veya h3 etiketine girebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bir sayfa da en fazla 4 adet h2 ve h3 etiketi kullanılmalıdır.

   Genel olarak heading etiketleri; h1 tagı 1 adet, h2 ve h3 ise maximum 4 adet girilmelidir. Sayfanızdaki en önemli anahtar kelimeyi en değerli tag olan h1 tagında kullanmanız SEO açısından daha sağlıklı olacaktır.

  Cevapla

  E-ticaret Sitelerinde Heading Etiketleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla