Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1214 Görüntülenme

şu an birçok kişi aklındaki domaini aldıktan sonra üzerinde proje yapana kadar domain ya boşta durur yada küçük bir yapım aşamasında sayfası yüklenerek bekletilir. Benim merak ettiğim domaini ilk aldığımızda nasıl bir yol izleyeceğimiz, yapacağımız proje doğrultusu anahtar kelimeler içeren bir sayfa yapıp Google, dizin kayıtlarını yapmak doğru mu, yada domain için yapılması gereken en uygun şey nedir?

 • 1
 • 1
 • Domain ilk alındığında yapılması gerekenler nelerdir? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Temmuz 2015, 08:04

   1

   Normal durumlarda önce projeyi belirleyip daha sonra bu projeye uygun bir domain alıp çalışmalara başlamak daha mantıklı olmaktadır. Nasıl olsa bir gün işe yarar mantığı ile alınmış ve şu an boşta duran bir çok domain mevcuttur. Ve bu domainler sizin de bahsettiğiniz gibi "Yapım Aşamasında" sayfalarından oluşmaktadır.

   Domaini ilk aldığınızda bir gün bu domain ile proje yaparım mantığı ile yaklaşıp domaine bir web sitesi kurabilirsiniz. Girdiğiniz içerikler ile domain belli bir yerde bekleyebilir fakat içerik sürekli olarak güncellenmediği için size sıralama ve ziyaretçi açısından bir fayda sağlamayacaktır. Anahtar kelime rekabetine bağlı olarak bir süre sonra sıralamadan çıkabilirsiniz, bu durumda sitenizin "Yapım Aşamasında" sayfasından herhangi bir farkı olmayacaktır. Ayrıca bir miktar içerik girip dizinde yapmış olduğunuz başvuru da onaylanmayacaktır.

   Yukarıda da belirttiğim gibi aslında en mantıklı olan önce projeyi belirleyip daha sonra buna uygun domain ve sosyal medya hesaplarını almaktır. Daha sonra yavaş yavaş içerikle bu domaini besleyip belirli bir süre sonra da backlink alımına başlanmalı, sosyal medya hesapları ile desteklenmelidir. Yani normal bir insanın gelişim evresinde olduğu gibi bu bebek domain yavaş yavaş proje ile birlikte büyütülmelidir.

  Cevapla

  Domain ilk alındığında yapılması gerekenler nelerdir? Sorusunu Cevapla