Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1212 Görüntülenme

Yeni özgün bir tema ile özgün konularla sağlamlaştırılarak dizi sitesi açıyorum 1 haftaya. Gidilmesi gereken yolları rica etsem uzun uzun yazar mısınız (:

 • 1
 • 1
 • Dizi Sitesinde İzlenmesi Gereken Yollar için Yanıtlar

   admin
   Admin

   18 Aralık 2014, 16:02

   1

   Merhabalar Umut Bey;

   Özgün bir tasarım ve özgün bir tema kullanmak siteniz için artı bir durum olacaktır. Özellikle son dönemde Google tarafından güncellenen algoritmalar neticesinde doğallık üzerine plan ve strateji kurmanız gerekmektedir.

   Dizi siteleri rekabeti itibariyle yoğun bir çalışma gerektirecektir. Bu nedenle çalışmalarınıza başlamadan önce rakiplerinizi iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Amacınız ilk sayfada yer almak olacağından dolayı ilk sayfadaki siteleri potansiyel rakipleriniz olarak görebilirsiniz.

   Rakip siteleri belirledikten sonra sitelerin nerelerden backlink aldığını, hangi kelimelerle hangi çalışmalar yaptıklarını tespit ederek buna uygun olarak anahtar kelimelerinizi belirleyebilirsiniz. Burada anahtar kelimeleriniz dizi isimleri olacağından dolayı hangi diziler en çok aranıyor ise sitenizde bu dizilere yer vererek rekabete ortak olabilirsiniz.

   Site dışı çalışmalardan önce site içi optimizasyon da önemlidir. Bu noktada site içi yapınızı iyi kurup bu doğrultuda yolunuzda emin adımlarla ilerlemelisiniz. Site içi yapınızı (url, title, description, headings etiketleri) kurarken spam olmayacak şekilde düzenleme yapmanızı öneririm. Çünkü yazımın başında da belirttiğim üzere Google artık tamamen doğal çalışmalara yönelik algoritmalar çıkarttığı için önümüzdeki yıllarda tamamen kullanıcı ile etkileşim bazlı çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

   Site içi tüm yapı tamamlandığında ise rakiplerinizi analiz ettiğiniz sırada elde ettiğiniz backlink kaynaklarından backlink alımı yapmanız, rakipleriniz ile aranızı kapatmanıza neden olacaktır. Ancak amaç sadece backlink alımı yapmak değildir. Sosyal medya çalışmaları ve forum çalışmaları gibi tamamen doğal çalışmalar gerçekleştirerek rakiplerinizin yapmadığı doğal çalışmalar ile kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

  Cevapla

  Dizi Sitesinde İzlenmesi Gereken Yollar Sorusunu Cevapla