SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Dedicated Ip ve SEO

0
Sefer Demirci
Sefer Demirci
Yazılımsal SEO 2 sene önce 53 Görüntülenme

Merhabalar,

Sitem bir hosting firmasından almış olduğum hosting paketinde barınıyor. Ancak hosting firmalarının işleyişi gereği bir ip adresi üzerinde 500-600 site (veya daha fazla) barınabiliyor. Bu durumun sitemin SEO‘suna herhangi bir katkısı olur mu? Yoksa dedicated ip satın alarak; sadece sitemin veya reseller hesabımın barındığı bir ip adresi satın almalı mıyım? Alırsam ne gibi artılar sağlarım?

Teşekkürler.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Dedicated Ip ve SEO için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Özgür Aksoy
    özgür Aksoy 6 Ağustos 2015, 15:01

    Merhaba Sefer Bey,

    Öncelikle Dedicated ip nedir onu açıklayalım. Dedicated ip adresi size özel olarak tahsis edilir bu ip adresi size ait olur ve sadece sizin siteleriniz barınır SEO açısından kısmende olsa yararlı’dır ayrıca ssl sertifikası gibi ihtiyaçlarınız için gerekli olan işlemdir.

    Sorunuzun detayına inecek olursak, bir ip üzerinde 500 – 600 site olduğunu düşünürsek bu sitelerin birkaçına saldırı olduğunda sitenizde bu saldırılan etkilenebilir. Farklı sitelere saldırı halinde sitenizin de ulaşıma kapalı olması sitenizin SEO açısından olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bundan dolayı sitenize özel bir ip olması her zaman için daha sağlıklı olacaktır.

Dedicated Ip ve SEO Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X