Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Şubat 2022

Merhaba ben bazı dillere hakimim. bu yüzdendir ki yabancı sitelerde olan içeriği kendi siteme uygun bir dilde anlaşılabilir olarak çevirip yayınlatmak istiyorum. Ne gibi sıkıntılar yaşarım veya tavsiyeleriniz nelerdir

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Şubat 2021

Merhabalar, Google Translate artık 2021'e girdiğimiz bu günlerde oldukça kaliteli çeviri yapıyor.Acaba Google translate ile çeviri yapılarak içerik yayınlanan bir web sitesi arama sonuçlarında görülür mü yoksa ceza mı yer?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Haziran 2020

İyi günler bir sorum var. TR uzantılı blogspot(yani domainsiz) bir sitede Türkçe içerikleri İngilizce'ye çevirerek ve kaynak belirterek yayınlamak istiyorum. Google Adsense veya telif hakları açısından bir ihlal olur mu? Cevaplarsanız sevinirim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Mayıs 2020

sağlıkla alakalı bilimsel içeriklerin yer aldığı bir web sitem mevcut. Yabancı sitelerde çok güzel makaleler buluyorum, bunları Türkçe'ye çevirip anlatım bozukluğu ve yanlış olan çevirileri düzeltip paylaşsam bu özgün içerik sayılır mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Eylül 2018

Rusça bir siteden metin kopyalayıp İngilizceye tercüme yapsam zararı olur mu? Ek olarak resimlerin de kopyalanmasının bir zararı var mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

30 Haziran 2015

Almanca site açmak istiyorum, ne yapmam gerek? Hostingin Almanya lokasyonlu olması yeter mi? Alman sitesi olarak nasıl tanıtırım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Haziran 2015

Bazı güçlü internet siteleri yurtdışındaki sitelerden tercüme yapıp, tercüme ettiği siteleri yazının sonunda kaynak diye gösteriyor, bir yerde bunun SEO'ya etkisi olduğunu yurtdışındaki güçlü siteleri kaynak göstermenin aramalarda öne çıkmamızı kolaylaştırdığını, konuyu güçlendirdiğini okumuştum, sizin fikriniz nedir?

Makalelerimi İngilizce'den tercüme olarak hazırladığımdan siz tavsiye ederseniz kaynak olarak site adreslerini yazacağım.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Ocak 2015

Sitemi kaydettiğim ilk günler Google dizinlerinde yayınlamaya başladı, fakat gerekli SEO işlemlerini bitirmeden kaydettiğim için anasayfada paylaşılan içerikler meta desc. olarak göründü mesela. Bunları düzeltip, özgün yazılar yazdım her gün 4-5 adet, sonuçta bir bakıma magazin/haber sitesi sayılır. (bir platform adına güncel haberler, listeler, rehberler, yayınlanma bilgileri sunuyorum) hiçbir şekilde spam yok. etiket kullanımından bile kaçınıyorum. premium SEO pack adlı eklentinin yönergelerini takip ederek 100% SEO puanı alacak şekilde yazılarım, paylaşıyorum.

Google'da da bu sırada coğrafi konumu Türkiye yapmıştım. Gelin görün ki, değiştirdiğim meta açıklaması olsun, birçok sayfam olsun, "web" olarak aradığımda çıkmıyor fakat Türkçe yazılmış sayfalara bakınca görünüyor güncel haliyle.

1 hafta olacak neredeyse durum değişmedi, ben de geçtiğimiz gün coğrafi hedeflemeyi kaldırdım. Hala bekliyorum. Domain adımı uzantısı olmadan aratınca bile sonuçlarda görünmüyorum siz düşünün. fakat site:ornekdomain.com şeklinde aratınca tüm içeriklerim güncel şekilde indexlenmiş görüyorum. hatta bir gün önce yazdığım şeyi bile dizinde görüyorum. Belki anında da indexliyordur bilmiyorum, sadece 1 gün önceki dikkatimi çekti.

uzun bir soru oldu ama Google forumlarında da yıllarca tartışılıp cevap verilememiş tam olarak, insanlar birbirlerini anlamamışlardı. umarım ben anlatabilmişimdir.

vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Aralık 2014

SEO ile ilgili birkaç sorum olacaktı sizlere. Bir site kurdum magazin portal haber sitesi. Site ana dili Azerice. Konuları Türkiye sitelerinden alıp Google Translate sitesinde translate ediyorum. Birkaç düzenleme yapıp sitede paylaşıyorum. bu özgün makale sayılır mı?

Bide sitede 1 tane dizi var onun bölümlerini paylaşmak istiyorum. Bu durumda AdSense sitemi kabul eder mi? Bazıları diyor ki film sitesini AdSense kabul etmiyor yani bilmek istediğim konularım özgün mü böyle yaptığımda. Bir de bu dizi videosu AdSense başvurumu etkiler mi? Yani siteyi yeni kurdum.

Yardım ederseniz sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Mayıs 2014

Daha önce kullandığım İngilizce site hit almayınca kapatmayı düşünüyorum ve aynı tasarım ve aynı içerikle Türkçe'ye cevirmek istiyorum. Sizce domain spam olur mu? olmaz mı? Domaini kullanmak istiyorum.