SEO Hocası'na Sor

Yabancı Sitelerden Çeviri Yaparak Alıntı Olduğunu Gösterilmeli Mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Çeviri İçerikler 5 sene önce 1127 Görüntülenme

Merhabalar,

Bazı güçlü internet siteleri yurtdışındaki sitelerden tercüme yapıp, tercüme ettiği siteleri yazının sonunda kaynak diye gösteriyor, bir yerde bunun SEO’ya etkisi olduğunu yurtdışındaki güçlü siteleri kaynak göstermenin aramalarda öne çıkmamızı kolaylaştırdığını, konuyu güçlendirdiğini okumuştum, sizin fikriniz nedir?

Makalelerimi İngilizce’den tercüme olarak hazırladığımdan siz tavsiye ederseniz kaynak olarak site adreslerini yazacağım.

Yabancı Sitelerden Çeviri Yaparak Alıntı Olduğunu Gösterilmeli Mi? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 17 Haziran 2015, 13:01

    Merhaba Petek Hanım;

    Yabancı sitelerden metin çeviri yapıyorsanız ve websitenize ekliyorsanız altında alıntı olduğunu belirtirseniz daha doğru bir davranış sergiliyor olacaksınız. Ayrıca çeviri yaparken Google Translate veya diğer çeviri araçları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu nedenle yabancı dil bilgi sahibiyseniz kendiniz çevirmenizi tavsiye ediyoruz. Hem daha özgün olur hem de kullanıcılar tarafından daha okunur hale gelir.

    Bir de şunu belirtelim; Wikipedia, Google veya buna benzer diğer büyük sitelerden alıntı yapiyorsanız, websitenize nereden alıntı yaptığınızı link olarak eklemeniz fayda sağlayacaktır.

Cevapla

Yabancı Sitelerden Çeviri Yaparak Alıntı Olduğunu Gösterilmeli Mi? Sorusunu Cevapla

Yabancı Sitelerden Çeviri Yaparak Alıntı Olduğunu Gösterilmeli Mi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla