SEO Hocası'na Sor

Sitem Google’da Sadece Türkçe Yazılmış Sayfalarda Görünüyor

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Çeviri İçerikler 6 sene önce 1103 Görüntülenme

sitemi kaydettiğim ilk günler Google dizinlerinde yayınlamaya başladı, fakat gerekli SEO işlemlerini bitirmeden kaydettiğim için anasayfada paylaşılan içerikler meta desc. olarak göründü mesela. Bunları düzelttip, özgün yazılar yazdım hergün 4-5 adet, sonuçta bir bakıma magazin/haber sitesi sayılır. (bir platform adına güncel haberler, listeler, rehberler, yayınlanma bilgileri sunuyorum) hiçbir şekilde spam yok. etiket kullanımından bile kaçınıyorum. premium SEO pack adlı eklentinin yönergelerini takip ederek 100% SEO puanı alacak şekilde yazılarım, paylaşıyorum.

Google’da da bu sırada coğrafi konumu Türkiye yapmıştım. Gelin görün ki, değiştirdiğim meta açıklaması olsun, birçok sayfam olsun, “web” olarak aradığımda çıkmıyor fakat Türkçe yazılmış sayfalara bakınca görünüyor güncel haliyle.

1 hafta olacak neredeyse durum değişmedi, ben de geçtiğimiz gün coğrafi hedeflemeyi kaldırdım. Hala bekliyorum. Domain adımı uzantısı olmadan aratınca bile sonuçlarda görünmüyorum siz düşünün. fakat site:ornekdomain.com şeklinde aratınca tüm içeriklerim güncel şekilde indexlenmiş görüyorum. hatta bir gün önce yazdığım şeyi bile dizinde görüyorum. Belki anında da indexliyordur bilmiyorum, sadece 1 gün önceki dikkatimi çekti.

uzun bir soru oldu ama Google forumlarında da yıllarca tartılşılıp cevap verilememiş tam olarak, insanlar birbirlerini anlamamışlardı. umarım ben anlatabilmişimdir.

vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.

Sitem Google’da Sadece Türkçe Yazılmış Sayfalarda Görünüyor için Yanıtlar

 • admin
  Admin 1 Ocak 2015, 23:04

  Sitenizde yapılması gereken işlemler zor gibi görünse de yapmanız gereken bir kaç işlem var. Bu kontrollerin doğru olduğundan emin olduktan sonra siteniz normale dönecektir.

  Ön bilgi olarak siteniz daha önceden yabancı bir site tarafından kullanılmış olabilir. Eğer backlink çalışmaları gerçekleştirmişse ilk olarak o bağlantıları reddetmelisiniz.

  – Sitenizdeki meta etiketlerindeki “lisan” kodunun “tr-TR” olduğundan emin olun.
  – Google site yöneticisi araçlarında sitenizin coğrafi hedefini Türkiye olarak seçin.
  – Hosting lokasyonunu Türkiye olarak seçin.
  – Türkiye’de barınan prestijli haber siteleri ve diğer sitelerden backlink alımı gerçekleştirin.

Cevapla

Sitem Google’da Sadece Türkçe Yazılmış Sayfalarda Görünüyor Sorusunu Cevapla

Sitem Google’da Sadece Türkçe Yazılmış Sayfalarda Görünüyor ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla