SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

İngilizce Siteyi Türkçeye Çevirme

Ahmet
Ahmet
---- 4 sene önce 37 Görüntülenme

Daha önce kullandığım ingilizce site hit almayınca kapatmayı düşünüyorum ve aynı tasarım ve aynı içerikle türkçeye cevirmek istiyorum. Sizce domain spam olur mu? olmaz mı? Domaini kullanmak istiyorum.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

İngilizce Siteyi Türkçeye Çevirme için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 28 Mayıs 2014, 12:27

    Öncelikle .us veya co.uk gibi uzantılı domainlerde Türkçe ile yayın yaparak başarı sağlamanız oldukça zordur. Bu sebeple eğer domain uzantınız bunlardan birini içeriyorsa, yolun başındayken başka domain tercih etmenizi öneririm. Ancak içermiyorsa bu işlemi yapabilirsiniz, yine de Google’ın İngilizce algıladığı bir sitenin Türkçe olarak algılanarak Türkçe aramalarda üst sıralarda çıkmaya başlaması size zaman kaybettirecektir. Bunun için yazılımsal olarak ve webmaster araçları üzerinden sitenin yayın dilinin Türkçe olduğunu vurgulamak gerekir. İlk etapta google aramalarında bu sitenin çevirisini yap sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun çözülmesi için biraz zamana, biraz da tr uzantılı sitelerden gelecek backlinklere ihtiyacınız olacak.

    Aynı tasarım sorun değil ancak aynı içerikle Türkçe’ye taşımanız sorun olabilir, çünkü dil konusunda karar vermeniz gerekir. İçeriği en.siteadi tr.siteadi gibi subdomainlerle farklı bölümlerde tutabilirseniz bu daha ayrıştırılabilir ve anlaşılabilir bir içerik olmasını sağlayacaktır. Bunların dışında spam olacak herhangi bir durum yoktur.

İngilizce Siteyi Türkçeye Çevirme Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X