SEO Hocası'na Sor

İngilizce Siteyi Türkçe’ye Çevirme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Çeviri İçerikler 7 sene önce 1633 Görüntülenme

Daha önce kullandığım İngilizce site hit almayınca kapatmayı düşünüyorum ve aynı tasarım ve aynı içerikle Türkçe’ye cevirmek istiyorum. Sizce domain spam olur mu? olmaz mı? Domaini kullanmak istiyorum.

İngilizce Siteyi Türkçe’ye Çevirme için Yanıtlar

  • admin
    Admin 28 Mayıs 2014, 12:27

    Öncelikle .us veya co.uk gibi uzantılı domainlerde Türkçe ile yayın yaparak başarı sağlamanız oldukça zordur. Bu sebeple eğer domain uzantınız bunlardan birini içeriyorsa, yolun başındayken başka domain tercih etmenizi öneririm. Ancak içermiyorsa bu işlemi yapabilirsiniz, yine de Google’ın İngilizce algıladığı bir sitenin Türkçe olarak algılanarak Türkçe aramalarda üst sıralarda çıkmaya başlaması size zaman kaybettirecektir. Bunun için yazılımsal olarak ve webmaster araçları üzerinden sitenin yayın dilinin Türkçe olduğunu vurgulamak gerekir. İlk etapta Google aramalarında bu sitenin çevirisini yap sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun çözülmesi için biraz zamana, biraz da tr uzantılı sitelerden gelecek backlinklere ihtiyacınız olacak.

    Aynı tasarım sorun değil ancak aynı içerikle Türkçe’ye taşımanız sorun olabilir, çünkü dil konusunda karar vermeniz gerekir. İçeriği en.ornekdomain.com tr.ornekdomain.com gibi subdomainlerle farklı bölümlerde tutabilirseniz bu daha ayrıştırılabilir ve anlaşılabilir bir içerik olmasını sağlayacaktır. Bunların dışında spam olacak herhangi bir durum yoktur.

Cevapla

İngilizce Siteyi Türkçe’ye Çevirme Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla