Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1524 Görüntülenme

Merhabalar, Google Translate artık 2021'e girdiğimiz bu günlerde oldukça kaliteli çeviri yapıyor.Acaba Google translate ile çeviri yapılarak içerik yayınlanan bir web sitesi arama sonuçlarında görülür mü yoksa ceza mı yer?

 • 1
 • 1
 • Google Çeviri ile Bir Site Arama Sonuçlarında Gözükür Mü ? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   22 Nisan 2021, 12:37

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle çeviri yapacağınız makalenin kendi sitenizde dahi paylaşılmamış, özgün bir şekilde çevirisini yaparak sitenize eklemenizde bir sorun olmayacaktır.

   Bol trafikli günler dilerim 🙂

   Berin Sur
   Berin Sur

   20 Nisan 2021, 09:58

   1

   Merhabalar,
   Öncelikle web sitenizdeki içerikleri kendinizin yazmış olması bu noktada çok önemli. Bildiğimiz üzere Google için özgünlük, SEO açısından olmazsa olmaz bir kriter. Başka bir siteden alıntı yapıp, Google Translate üzerinden çevirip yayınlamayı düşünüyorsanız, içeriğin altına "alıntı" olduğunu bildirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Özellikle de büyük ve çok ziyaret alan sitelerden alıntı yapıyorsanız, mutlaka içerik altına alıntı yapılan sayfanın linkini de eklemeniz önerilir.

   Kendi yazdığınız içerikleriniz içinse, Google Translate'ten yardım alabilirsiniz. Ancak içeriği kendiniz çevirirseniz çok daha özgün olacaktır. Kendinizin çeviremeyeceği kadar ileri seviyeyse, yine araya özgün yorumlar eklemenizi tavsiye ederiz. Böylelikle sitenizin sağlıklı bir şekilde Google'da yayınlanmasını garanti altına almış olursunuz.

  Cevapla

  Google Çeviri ile Bir Site Arama Sonuçlarında Gözükür Mü ? Sorusunu Cevapla